26. 06. 2012 Nadácia Pontis

Stanica bude bezbariérová

Nadácia Pontis podporila prostredníctvom Nadačného fondu Kia Motors Slovakia projekt Mobilita k tvorivosti sumou 3 000 eur.

Žilinské kultúrne centrum Stanica Žilina-Záriečie bude už čoskoro bezbariérové. Kultúrne akcie chcú čoskoro sprístupniť aj vozíčkarom.
ŽILINA. Kultúrne akcie na prvom poschodí žilinskej Stanice Žilina – Záriečie budú sprístupnené aj vozíčkarom vďaka novému schodolezu. „Náš súčasný priestor neumožňoval vozíčkarom podieľať sa na kultúrnych aktivitách, čo nás veľmi mrzí. Vieme, že v Žiline je z ich strany o naše podujatia záujem. Niekedy sa stáva, že prídu a tieto situácie potom riešime vynášaním vozíčkarov dobrovoľníkmi. Nie je to ideálne ani dôstojné a chceme to zmeniť,“ povedal Róbert Blaško, projektový manažér občianskeho združenia Truc sphérique, ktoré kultúrne centrum zastrešuje. Nadácia Pontis podporila prostredníctvom Nadačného fondu Kia Motors Slovakia projekt Mobilita k tvorivosti sumou 3 000 eur.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111