24. 02. 2012 Nadácia Pontis

Srdce pre deti bude väčšie

Srdce pre deti bude ešte väčšie a dúfame, že pomôže všade tam, kde je to potrebné.

Moderátor:
Srdce pre deti bude ešte väčšie a dúfame, že pomôže všade tam, kde je to potrebné. Počas televízneho večera, ktorý pripravil Nový čas, NadáciaPontis a TV JOJ, prispeli mnohí z vás, no a teraz sa Srdce pre deti skutočne otvára a ponúka pomoc ľuďom na celom Slovensku. Konkrétnym rodinám, ale aj neziskovým organizáciám.
Redaktor:
Srdce pre deti bolo doteraz postavené na príbehu konkrétnych detí a príbehy malej Megy, Paťka, Edka, Lukáška a ostatných mali takú silu, že Srdce pre deti sa mení. Bude ešte väčšie. Viac ako 700-tisíckrát väčšie.
Juraj Ondrejčík, koordinátor, Nadácia Pontis:
Vďaka tomu budeme môcť pomáhať už nielen príležitostne jednotlivým deťom, ale aj veľmi veľkej skupine detí prostredníctvom nemocníc a neziskoviek. 
Redaktor:
Už v pondelok totiž Nadácia Pontis spustí dva nové grantové programy.
Ondrejčík:
Do ktorých sa môžu zapojiť tak verejné zdravotnícke zariadenia, ako aj rôzne mimovládne organizácie, neziskovky, ktoré sa dlhodobo venujú tematike detí.
Redaktor:
Z programu Srdce pre deti v nemocniciach, by chceli podporiť napríklad kúpu nejakých diagnostických či liečebných prístrojov.
Ondrejčík:
Aby nebolo potrebné a v podstate prevážať detských pacientov niekedy aj cez pol republiky vrtuľníkom.
Redaktor:
V tomto grantovom programe je na to vyčlenených 100 000 eur a v programe Srdce pre deti, ktoré to nemajú ľahké, je to 200 000 eur. Srdce pre deti však bude naďalej pomáhať aj konkrétnym malým bojovníkom a ich rodičom. Tak, aby mali o niečo viac síl vo svojom dlhom a ťažkom boji. Boji za to, aby sa opäť mohli bezstarostne usmievať. 
Ondrejčík:
Samozrejme aj naďalej a to celoročne môžu žiadať aj individuálne rodičia.
Moderátor:
Viac informácií o ešte väčšom Srdci pre deti nájdete zajtra v denníku Nový čas, ktorý tento charitatívny projekt podporuje už niekoľko rokov.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111