21. 06. 2012 Nadácia Pontis

Až 50 topmanažérov pomáhalo seniorom

Rekordné čistenie Slovenska s Nadáciou Pontis

Rekordné čistenie Slovenska s Nadáciou Pontis 
BRATISLAVA ­ Vyhrnuli rukávy a pustili sa do práce! Rekordných 5 000 ľudí sa zapojilo do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva NašeMesto, ktoré organizovala Nadácia Pontis spolu so skupinou firiem Engage. Do projektu sa zapojilo aj 50 topmanažérov, ktorí pomáhali seniorom v Rači, medzi nimi aj riaditelia Kie, Sheratonu, Heinekenu a ďalších známych firiem.  Dobrovoľníci pomáhali v 11 slovenských mestách, najviac dobrovoľníckych aktivít sa uskutočnilo v Bratislave. Dobrovoľníci tu v piatok čistili Malý Dunaj a nelegálne skládky, namaľovali kilometre plotov pri školách a škôlkach, upratali parky. Pomohli na 280 miestach. Do hromadnej akcie sa zapojili aj zamestnanci 80 firiem. Roboty sa nestránili ani vysokopostavení šéfovia. Až 50 topmanažérov rôznych svetových firiem pomáhalo v Domove sociálnych služieb v Rači. Maľovali lavičky, kosili trávnik, vysádzali kvetinové záhony a tamojším dôchodcom pripravili grilovačku. „Je mi potešením pomôcť spoločnosti a prispieť k tomu, aby ľudia žili v lepšom prostredí,“ povedala s rukami ponorenými do hliny generálna riaditeľka Heinekenu Door Plantenga. 
Členovia Engage a ďalších spoločensky zodpovedných firiem zároveň spoločne podpísali iniciatívu Prihlásenie sa k dobrovoľníctvu. Prostredníctvom nej budú firmy podporovať dobrovoľnícke aktivity zamestnancov, dokonca ich budú zohľadňovať pri prijímacích pohovoroch. „V tejto krajine nie sú peniaze na obnovu pamiatok či úpravu ciest. Zapojenie toľkých dobrovoľníkov preto vnímame ako obrovský prínos spoločnosti,“ zhrnula vydarenú akciu Monika Smolová, koordinátorka podujatia z Nadácie Pontis
Foto popis| Sadením levandúľ prispela ku skrášleniu areálu Domova sociálnych služieb v Rači aj generálna riaditeľka Heinekenu Door Plantenga.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111