26. 11. 2012 Filantropia

IT technika pomáha autistom

Spoločnosť Lenovo rozdala počítačové vybavenie neziskovkám, ktoré sa venujú práci s ľuďmi postihnutými autizmom.

Zamestnanci Lenova v spolupráci s Nadáciou Pontis rozdali organizáciám, ktoré pracujú s autistami, 33 desktopov, 22 notebookov, 17 monitorov a 10 veľkých tlačiarní. Organizácie dostali aj manuál s odporúčaniami, ako majú zariadenia ekonomicky a ekologicky používať a kde ich možno na Slovensku ekologicky zneškodniť.

Program spoločnosti Lenovo zameraný na pomoc osobám s autizmom však jedným darom nekončí. Bude pokračovať prostredníctvom Nadačného fondu Lenovo v Nadácii Pontis, pričom organizácie získajú ďalšiu kvalitnú IT techniku spolu so softwérom špeciálne určeným na vzdelávanie autistov. Ľudí z neziskoviek už začiatkom budúceho roka čakajú aj školenia od odborníkov z Lenova. Ich cieľom je, aby technika bola využitá čo najlepšie za účelom pomoci autistom. 

Dobrovoľníci z Lenovo a Nadácie Pontis odovzdávajú počítače organizáciám, ktoré pomáhajú autistom.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111