10. 10. 2023 Filantropia

Grantový program Vy rozhodujete, my pomáhame podporí ešte viac projektov

Presne 231 nápadov na zlepšenie života v komunitách po celom Slovensku môže tento rok získať stovky eur na realizáciu.

Reťazec Tesco už štrnástykrát spúšťa grantový program Vy rozhodujete, my pomáhame na podporu lokálnych projektov. Školy, škôlky, samosprávy, centrá voľného času, útulky, občianske združenia či neziskové organizácie môžu svoj nápad prihlásiť elektronicky cez webstránku grantu až do 5. novembra 2023.

„Výhodou nášho grantového programu je, že šancu uspieť má naozaj veľa prihlásených projektov, keďže podporíme až 231 nápadov. Finančnú podporu môžu získať projekty, vďaka ktorým vzniknú napríklad nové komunitné priestory, záhrady, parky, divadlá či športoviská, budú obnovené pamiatky alebo sa zrealizujú rôzne športové či kultúrne podujatia, kurzy či vzdelávacie aktivity. O výške podpory budú nakoniec hlasovať zákazníci Tesca a tí v ostatnej 13. edícii ocenili najviac projekty z oblasti vzdelávania pre tých najmenších,“ vysvetľuje Michaela Lehotská, CSR manažérka Tesca na Slovensku.

Tesco v rámci 14. edície podporí 231 projektov sumou takmer 170-tisíc eur. V priebehu doterajších trinástich edícií grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame tak Tesco celkovo podporilo 2 541 projektov v celkovej sume viac ako dva milióny eur.

Hodnotenie projektov

Každý, kto má záujem uchádzať sa o finančný grant, môže nájsť inšpiráciu vo víťazných projektoch doterajších edícií. Z prihlásených nápadov vyberie nezávislá odborná komisia 231 najlepších projektov.

„Záujemcom o grant odporúčame, aby v online prihláške uviedli čo najviac aspektov, ako projekt môže využiť čo najširšia časť komunity. Napríklad, ak chce škôlka vybudovať ihrisko, mohlo by byť cez víkend otvorené pre verejnosť. Chceme, aby podporené projekty slúžili množstvu ľudí v komunitách po celom Slovensku,“ dodáva Michaela Lehotská.

O výške podpory rozhodnú v januári a vo februári zákazníci hlasovaním prostredníctvom žetónov vo všetkých obchodných prevádzkach Tesco na Slovensku. Projekt s najvyšším počtom hlasov v danom regióne získa finančnú podporu vo výške 1 300 eur, projekt s druhým najvyšším počtom odovzdaných žetónov získa grant v sume 600 eur a projekt na treťom mieste dostane 300 eur.

Počas trinástich edícií Vy rozhodujete, my pomáhame odovzdali zákazníci už vyše 39 miliónov žetónov v prospech projektov na podporu lokálnych komunít.

Ako prebieha prihlasovanie nápadu na zlepšenie svojho okolia

  • Premyslite si, ako môže váš nápad zlepšiť život vo vašom okolí.
  • Inšpirujte sa víťaznými nápadmi z minulých edícií: https://tesco.sk/pomahame/list-of-projects/
  • Vypočítajte si, koľko eur by stála realizácia projektu.
  • Zaregistrujte svoj projekt odkiaľkoľvek online na: https://tesco.sk/pomahame/registration/
  • Hotovo. Teraz stačí počkať na výber 231 najlepších nápadov, o ktorom e-mailom informujú organizátori priamo zapojené organizácie.

Počas januára a februára zákazníci hlasovaním s pomocou žetónov v každej predajni Tesca rozhodnú o výške podpory – 300 eur, 600 eur alebo 1 300 eur.
Detailný návod, ako podať projekt, si môžu záujemcovia pozrieť aj vo videu.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111