Pridajte sa k lídrom vo firemnom dobrovoľníctve

Kto sme?

Spájame firmy, ktoré sa rozhodli v rámci zodpovedného podnikania podporovať komunity (neziskové organizácie, školy, skupiny znevýhodnených občanov atď.) a prostredníctvom zapájania sa do konkrétnych aktivít zlepšovať ich postavenie v spoločnosti.

Čo ponúkame

NETWORKING

2x ročne organizujeme networkingové stretnutie, kde predstavíme aktivity a možnosti zapojenia zamestnancov na najbližšie obdobie a poskytneme priestor na zdieľanie príkladov dobrej praxe.

KNOW-HOW

2x ročne ponúkame know-how k novej téme z oblasti CSR a firemného dobrovoľníctva formou prezentácie v rámci networkingového stretnutia.

SMALL TALK

2x ročne organizujeme Small Talk, neformálnu diskusiu na zdieľanie skúseností, praktík, ale aj prekážok a spoločné hľadanie odpovedí z oblasti firemného dobrovoľníctva a zapojenia zamestnancov.

ZBIERKA ŠATSTVA

2x ročne organizujeme zbierku šatstva a potrieb pre ľudí v núdzi. Poskytujeme zoznam organizácií a ich potrieb, podklady pre zamestnancov a praktické tipy pre koordinátorov zbierky.

AKTIVITY PRESNE NA MIERU

Počas dobrovoľníckeho podujatia Naše Mesto si môžete dohodnúť aktivity na mieru a zabezpečiť tak netradičný a zábavný teambuilding pre zamestnancov.

EXPERTNÉ DOBROVOĽNÍCTVO

Ponúkame možnosť viesť Tréning Pro Bono pre predstaviteľov neziskoviek a škôl na vybranú tému a pomôcť im tak zvýšiť dopad a robiť svoju prácu lepšie.

DOBROVOĽNÍCKA DATABÁZA

Ponúkame prístup do celoročnej databázy dobrovoľníckych príležitostí, vďaka ktorej môžete zorganizovať deň dobrovoľníctva alebo zmysluplnú aktivitu v rámci teambuildingu.

PORADENSTVO A PODPORA

V témach CSR a firemného dobrovoľníctva máte nárok na individuálne poradenstvo a podporu nášho tímu v rozsahu 4 hod. ročne.

Prečo sa pridať k skupine Firmy komunite

Podpora komunity je jednou z hlavných tém zodpovedného podnikania. Možnosť zapojiť sa do aktivít podpory komunity:

  • zvyšuje vašu atraktívnosť ako zamestnávateľa,
  • prispieva k spokojnosti zamestnancov,
  • pri kolektívnych aktivitách podporuje tímového ducha.

Ciele aktivít sú ľahko merateľné a umožňujú efektívne využívanie zdrojov.

Kalendár aktivít

17. FEBRUÁR

Webinár: Ako vo firme prebudiť spiacich dobrovoľníkov

10. MAREC

Jarné stretnutie: Ako robiť finančné zbierky a darovanie vo firme

4. – 8. APRÍL

Jarná zbierka šatstva

17. – 21. OKTÓBER

Jesenná zbierka šatstva

8. NOVEMBER

Jesenné stretnutie: Prepojenie teambuildingu a dobrovoľníctva

Ročný príspevok

Odporúčania pre zodpovedných partnerov komunity

Ako byť zodpovedným partnerom komunity i dobrým zamestnávateľom? Rozbehnite firemné dobrovoľníctvo, zlepšite imidž vašej firmy a dajte zamestnancom pocit naplnenia. Pozrite si odporúčania, ako rozbehnúť manuálne, odborné či virtuálne dobrovoľníctvo vo vašej firme.

Využite príležitosti na zapojenie sa, ktoré ponúka kalendár aktivít, zorganizujte firemnú akciu či workshop, a motivujte tak svojich zamestnancov. Inšpirovať sa môžete aj podujatiami, ktoré sme realizovali v rámci skupiny Firmy komunite.

V prípade záujmu o podrobnejšie informácie nás prosím kontaktujte:

Veronika Sedláčková

programová manažérka

0918 885 011
veronika.sedlackova@nadaciapontis.sk

Veronika vedie tím komunity, ktorý ma na starosti najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva Naše Mesto a medzinárodný deň dobrých skutkov Giving Tuesday. Koordinuje tiež aktivity pracovnej skupiny Firmy komunite.

Členovia a podporovatelia pracovnej skupiny Firmy komunite

Berlin Brands Group

Berlin Brands Group

Aktuality

Načítať ďalšie
×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.