Nákupný asistent

Nakupovanie potravín, pre nás tak samozrejmá vec. Aké to však musí byť pre nevidiaceho, či slabozrakého? Do predajne dokáže vojsť sám, horšie je to však s orientáciou, či výberom produktov, nehovoriac o informáciách o ich cene, či zložení. Preto vznikol unikátny projekt Nákupný asistent, ktorý pomáha komunite nevidiacich v sieti supermarketov BILLA.

Ružomberok, Nitra, Levoča, aj Banská Bystrica

Koncept pomoci nevidiacim a slabozrakým, ktorý vznikol v roku 2016 v spolupráci s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska pomáha už v 4 mestách na Slovensku. Podstatou služby Nákupný asistent je uľahčiť nákup ľuďom so zrakovým postihnutím. Od vstupu do predajne, cez výber potravín a orientáciu medzi regálmi, až po balenie nákupu pri pokladni a vyprevadenie na ulicu, bude nevidiacemu, alebo slabozrakému zákazníkovi nápomocný špeciálne vyškolený zamestnanec prevádzky. V rámci školenia majú možnosť zamestnanci Billy zažiť na vlastnej koži, aké to je nakupovať v úplnej tme, iba so sprievodom kolegu a následne si úlohy vymeniť.

Pomôcť pri nákupe môže každý

Zamestnancom, ale aj laickej verejnosti pomáha pri asistencii edukačné video, ktoré ukazuje, akým spôsobom je vhodné s nevidiacim, alebo slabozrakým komunikovať.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.