27. 02. 2012 Nadácia Pontis

Naše Mesto zapojí ešte viac miest a dobrovoľníkov

Ešte viac miest a dobrovoľníkov sa tento rok zapojí do podujatia Naše Mesto.

http://www.webnoviny.sk/slovensko/nase-mesto-zapoji-este-viac-miest-a-d/470041-clanok.html

Ide o najväčšiu akciu firemného dobrovoľníctva v strednej Európe, ktorá každoročne spája zamestnancov firiem do filantropických aktivít. Ich nadšenie dnes Nadácia Pontis oceňuje aj v rámci Medzinárodného dňa firemnej filantropie.„Medzinárodný deň firemnej filantropie patrí aj slovenským firmám. Počet tých, ktoré podporujú okolité komunity a zapájajú svojich zamestnancov do dobrovoľníctva, z roka na rok rastie. Dôkazom je aj podujatie Naše Mesto, do ktorého sa minulý rok zapojilo 4000 zamestnancov,“ hovorí Monika Smolová z Nadácie Pontis, ktorá podujatie koordinuje spolu so skupinou firiem Engage.

Naše Mesto sa tento rok uskutoční 15. a 16. júna. Po minuloročnej rekordnej účasti zamestnancov do neho nadácia plánuje zapojiť ešte viac dobrovoľníkov a ďalšie mestá. „V rámci podujatia bude pri dobrovoľníckych aktivitách pomáhať 5 a pol tisíc dobrovoľníkov. Okrem veľkých miest ho plánujeme rozšíriť aj o Partizánske, Trenčín a Prešov,“ dodala Monika Smolová. Podujatie je ojedinelé tým, že spája top manažérov i zamestnancov, ktorí pracujú vedľa seba v rovnakých tričkách. Aj tento rok budú spoločne odstraňovať nelegálne skládky, učiť seniorov surfovať po internete, čistiť cyklotrasy a zlepšovať podmienky ľudí v sociálnych zariadeniach. Dobrovoľníci každoročne zachraňujú hradné zrúcaniny a rekultivujú neprístupné miesta, aby sa do nich mohol vrátiť život. Tento rok pribudnú opäť desiatky nových a zaujímavých aktivít. O dobrovoľníctvo zamestnancov je zo strany firiem venujúcich sa filantropii celosvetový záujem. Zahraniční manažéri pri pracovných pohovoroch často prihliadajú na to, či potenciálni zamestnanci už majú za sebou dobrovoľnícku skúsenosť. Aj to o nich veľa napovie. Mnohé úspešné firmy takisto pochopili, že filantropické aktivity prinášajú nielen zážitok zamestnancom, ale veľmi efektívnu stratégiu pri prekonávaní možného napätia medzi podnikateľským sektorom a spoločnosťou.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111