07. 11. 2019 Nadácia Pontis

Pro Bono tréning: Ako nevyhorieť v pomáhajúcej profesii

Čo potrebujete vedieť na to, aby ste vo svojej pomáhajúcej profesii predišli syndrómu vyhorenia? Ako sa dokážete mentálne ošetriť pred extrémnym vyčerpaním, poklesom výkonu alebo psychosomatickými ťažkosťami?

Syndróm vyhorenia sa často označuje aj ako fenomén pomáhajúcich profesií.

Poznáte to, počiatočné nadšenie z práce, nového projektu. Obrovská motivácia, ktorá vás ženie vpred a od prichádzajúcich nápadov sa neviete odtrhnúť ani mimo práce. Svojou prácou začnete žiť. Vždy bude niečo, čo ešte treba dokončiť, vymyslieť, urobiť. Dostavuje sa pocit, že táto práca je zmyslom vášho života.

Na začiatku ste extrémne výkonný, ochotný ignorovať skutočnosť, že práci venujete dlhé hodiny navyše. Pod tlakom pracovných povinností si neuvedomujete svoju vyťaženosť. Tento stav je však vstupnou bránou k ceste za vyhorením. Pozná ju mnoho úspešných ľudí, ktorí boli rovnako zanietení svojou profesiou, avšak včas nereagovali na signály, ktoré boli okolo nich.

Práve v pomáhajúcich profesiách je vyhorenie veľmi nebezpečné, nakoľko je kladený veľký dôraz na výkonnosť a neustále pracovné nasadenie. Z výskumov vyšlo, že mnohí ľudia, ktorí majú príznaky vyhorenia z práce neveria, že by práve tá mohla byť hlavnou príčinou.

Na Pro Bono tréningu realizovanom biznis koučom a psychológom, ktorí sa zaoberajú syndrómom vyhorenia v praxi sa dozviete, čo očakávať za syndrómom vyhorenia, ako sa vyskytuje v profesiách, jeho fázy a hlavné príznaky. Poukážu na potrebnú prevenciu, aby ste sa na túto ťažkú, ale v poslednom čase často sa vyskytujúcu cestu nedostali.

Dátum: 28.11.2019

Čas: 9:00- 12:00 hod.

Miesto: SpaceUp, Záhradnícka 95, Bratislava

Kapacita: 10 miest

Program:

  • Definícia a popis syndrómu vyhorenia
  • Výskyt syndrómu vyhorenia v pomáhajúcich profesiách
  • Profesie, ktoré najviac súvisia so syndrómom vyhorenia
  • Fázy vyhorenia
  • Rizikové faktory syndrómu vyhorenia
  • Príznaky syndrómu
  • Samotná prevencia syndrómu vyhorenia
  • Test – ako ste na tom vy s vyhorením?

Profil školiteľov:

Darina Peniašková

Biznis a životná koučka s medzinárodnou certifikáciou ICF a špecializáciou na transformačný koučing. Ten vníma človeka ako jeden celok a preto nerozlišuje, z akej sféry prichádza klientova téma alebo prekážka.  Je členkou Slovenskej asociácie koučov, v Medzinárodnej federácii koučov spolupracuje na projekte zameranom na zavádzanie koučovacieho prístupu na vysoké školy a univerzity na Slovensku. Pôsobí v súkromnom a neziskovom sektore ako externý kouč v nadnárodných spoločnostiach, ale aj v malých lokálnych firmách. Popri koučovaniu sa venuje biznis mentoringu a soft skills tréningom s koučovacím prístupom.  Vo svojej praxi sa stretáva a pracuje aj s ľuďmi, ktorí reálne vyhoreli v práci alebo súkromí, alebo sú už v jednej z fáz vyhorenia. Už  5 rokov pôsobí ako dobrovoľníčka v neziskovom sektore.

František Hučko

Psychológ, ktorý už počas štúdia na vysokej škole zameranej na školskú a pracovnú psychológiu venoval zvýšenú pozornosť téme vyhorenia v súvislosti so zmyslom života. Tejto oblasti sa naďalej venuje aj vo svojej  praxi, kde sa zameriava hlavne na výskum vyhorenia u sociálnych a zdravotných pracovníkov. V ňom skúmal rôzne aspekty syndrómu vyhorenia, zmyslu života, pracovnej spokojnosti a osobnostných faktorov pomáhajúcich profesií s dôrazom na ich vplyv na tieto cielené skupiny. Taktiež pôsobí niekoľko rokov v oblasti dobrovoľníctva.

Prihlasovací formulár:

Kapacita tréningu je 10 miest, pričom za jednu mimovládnu organizáciu sa môže prihlásiť jeden zamestnanec. V prípade, že tréning nebude plne obsadený, v prihlasovacom formulári je možnosť zaznačiť, aby sme vás kontaktovali, pokiaľ máte záujem prísť viacerí. Termín prihlasovania je do 24.11.2019.  Účastníci, ktorí sa prihlásia, budú po zaplnení kurzu evidovaní ako náhradníci a kontaktovaní iba v prípade, že sa uvoľní miesto. Formulár teda odporúčame v každom prípade vyplniť, často sa stáva, že sa niekto na poslednú chvíľu odhlási.

 

 

Organizátor aktivity Pro Bono Tréningu:

Partner Pro Bono tréningov:

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


This error message is only visible to WordPress admins
HTTP Error. Unable to connect to the Instagram API. Feed will not update.
×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.