28. 08. 2013 Nadácia Pontis

Zo Starej tržnice sme vyniesli tri kontajnery odpadu

Stará tržnica bude po niekoľkoročnej pauze vďaka Aliancii Stará tržnica opäť slúžiť verejnosti.

Dobrovoľnícky deň sme strávili v Starej tržnici.

Tri plné veľkokapacitné kontajnery sme zaplnili počas prvého dobrovoľníckeho dňa v Starej tržnici, ktorú organizoval Gábor Bindics a ľudia z Aliancie Stará tržnica. Pridali sme sa k čisteniu jej interiéru, vyniesli sme desiatky fúrikov neporiadku a haraburdia, ktoré v sebe táto historická budova ukrývala.

Stará tržnica bude po niekoľkoročnej pauze opäť slúžiť verejnosti. Aliancia Stará Tržnica ju získala 21. júna na desať rokov do nájmu a chce do nej vrátiť potravinové i komunitné trhy. Výnimkou však nebudú ani nedeľné trhy, ktoré by mali byť zamerané na predaj dizajnových výrobkov, ale aj starožitností či bicyklov. S nápadmi prichádza Holanďanka žijúca na Slovensku Illah van Oijen a zároveň jedna z predstaviteliek Aliancie Stará tržnica. Stará tržnica tiež ponúkne priestor na rôzne konferencie a podujatia.

Viac informácií nájdete aj na webe Nová stará tržnica.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111