14. 03. 2018 Filantropia

Zamestnanecký grantový program “Johnson Controls Cares”

Aj v tomto roku nadačný fond Johnson Controls podporí rodinných príslušníkov firmy, ktorí sa ocitli v ťažkej sociálnej či zdravotnej situácii.

Nadačný fond Johnson Controls v Nadácii Pontis rozbieha v roku 2018 už druhý ročník zamestnaneckého grantového programu „Johnson Controls Cares“. Prostredníctvom programu chce Johnson Controls podporiť svojich zamestnancov cez priamu a konkrétnu pomoc priamo ich alebo ich blízke osoby (manžela alebo manželku, deti, súrodencov a rodičov).

Z Nadačného fondu je na tento účel vyčlenených 10 000 EUR. Maximálna výška grantu pre jednu žiadosť je 1500 EUR, minimálna výška grantu 300 EUR.

Grantový program je zameraný na pomoc deťom i dospelým, ktorí bojujú s ochorením alebo sa ocitli v sociálne nepriaznivej situácii a potrebujú finančnú pomoc, či už za účelom zlepšenia zdravotného stavu alebo zlepšenia sociálnej situácie. V prípade zdravotného problému žiadosť môže byť podaná napríklad za účelom financovania rehabilitácie, kúpy rehabilitačnej či inej zdravotnej pomôcky.

Ako sa uchádzať o grant?
Žiadosť podáva buď sám zamestnanec, alebo, ak je žiadateľom jeho blízka osoba, poskytne kontaktné údaje o sebe a svoje odporúčanie v žiadosti. Registrácia na www.darca.sk. Kliknutím vpravo na „registrácia“ sa otvorí okno, v ktorom žiadateľ vyplní základné požadované informácie. Ako darcu zvolí Nadačný fond Johnson Controls a ako program zvolí „Johnson Controls Cares 2018“. Registrovať sa pod novým prihlasovacím menom musí aj žiadateľ, ktorý už sa v minulosti cez www.darca.sk registroval.

Časový harmonogram
– do 1. júna 2018 alebo do vyčerpania alokovaných prostriedkov: podávanie žiadostí
– do júna 2018: informovanie o výsledkoch a príprava zmlúv
– od 1. februára do 31. októbra 2018: čerpanie grantu a realizácia podporených žiadostí
– 10. november 2018: termín na zaslanie záverečnej správy a dokladov k vyúčtovaniu

Otázky?
Všetky ďalšie otázky ohľadom vašej žiadosti adresujte programovej manažérke Nadácie Pontis, Daniele Kellerovej:
– po zaregistrovaní sa na www.darca.sk cez sekciu Pošta
– mailom na ziadosti@nadaciapontis.sk alebo telefonicky na tel. č. 02/5710 8123

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.
×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.