20. 05. 2014 Nadácia Pontis

V Tajove sa stretli mladí športovci z domovov

Druhý tohtoročný májový víkend patril v Tajove pri Banskej Bystrici deťom.

TAJOV. Víkend v Tajove patril stovke mladých športovcov z prostredia náhradnej starostlivosti z celého Slovenska. Konal sa tu už siedmy ročník združených Majstrovstiev detí a mládeže z detských domovov, ktoré pravidelne organizuje Detské Centrum Slovensko z Ružomberka za podpory Nadačného fondu Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis.

Združených preto, lebo v jeden víkend sa konal už 19. ročník plaveckých pretekov a šachového turnaja, ale aj 27. ročník pretekov turistickej zdatnosti. Zastúpenie tu mali deti z Banskej Bystrice, Kremnice, Piešťan, Handlovej, Istebného, Ružomberka, Hriňovej, Tŕnia, Dobšinej a prvý krát zavítali na podujatie aj Košičania. Deti si zmerali sily v plávaní na plavárni v Banskej Bystrici, v šachovom turnaji a v pretekoch turistickej zdatnosti, ktoré si vyžadujú nielen výdrž a znalosť orientácie pomocou buzoly, ale aj vedomosti, ktoré si u detí rozhodcovia preverili na rôznych stanoviskách umiestnených na trase. Trasa v Tajove merala od 4 do 6 km a bola naozaj náročná, ale aj zaujímavá svojou rôznorodosťou. Najviac sa darilo deťom z Piešťan, Handlovej a Ružomberka, ale prekvapili aj nováčikovia z Košíc, no a putovný pohár pre absolútneho víťaza pretekov si odniesli tak ako minulý rok deti z Hriňovej.

Okrem pretekania bol pre účastníkov pripravený aj zaujímavý sprievodný program, členovia Policajného zboru z Banskej Bystrice pripravili ukážky práce psov a ich psovodov, prišli aj kukláči a členovia ďalších zložiek a deťom predviedli ukážky rôznych rizikových situácií, ktorých riešenie je súčasťou ich práce. Takisto do Tajova zavítali aj členovia hasičského zboru z Banskej Bystrice, našťastie len aby porozprávali a predviedli deťom, čo všetko musí hasič vedieť a prečo je oheň dobrý sluha, ale už oveľa horší pán.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111