02. 05. 2012 Nadácia Pontis

Urobme si krajšie mesto!

Robili ste už niekedy niečo dobroľne?

Že čo je to za otázka? Nuž, ak by ste chceli napríklad skrášliť okolie, kde bývate, možno sa zapojíte do veľkého dobrovoľníckeho projektu Naše mestoNadácia Pontis, ktorá akciu organizuje, sa rozhodla prelomiť minuloročný rekord. Do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva v strednej Európe chce zapojiť 15. a 16. júna viac ako 5 000 dobrovoľníkov na Slovensku.

Pomôžte hradom, parkom, ihriskám 
Dobrovoľníci budú čistiť parky, cyklotrasy aj detské ihriská a pomáhať na zrúcanine hradu Lednica. Pôjde o upratovanie odpadkov, kosenie trávy v okolí kaplnky, pomoc pri archeologickom výskume a odpratávanie kameňa.

Niečo pre dobrodruhov aj seniorov 
„Tento rok sme niečo pripravili aj pre dobrodruhov, ktorých autobus vezme na neznáme miesto. To, aká aktivita ich čaká, sa dozvedia až na mieste,“ láka Lucia Borovská, programová koordinátorka nadácie. Okrem týchto aktivít chce nadácia pomôcť aj seniorom. Minulý rok dobrovoľníci s deduškami a babičkami navštívili cukráreň a učili ich pracovať s internetom. Tento rok to bude tancovačka a výlet s opekačkou v prírode. 
Do podujatia Naše mesto sa zapojí 10 miest. Dobrovoľníci budú pomáhať v Bratislave, Galante, Šali, Seredi, Košiciach, Žiline, Partizánskom, Trenčíne, Hlohovci a Spišskej Novej Vsi. 
Viac na www.nasemesto.sk. 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111