06. 06. 2012 Zodpovedné podnikanie

Točte filmy. Zmeňte svet.

Chcete niečo zmeniť vo svojom okolí a neviete ako na to? Natočte svoj vlastný film!

© plus.google.com

Točte filmy. Zmeňte svet. Tak znie motto spoločnosti Actuality Media, ktorá sa snaží šíriť vo svete dobré nápady a pozitívne média.

Existuje množstvo ľudí, ktorí sa usilujú o pozitívnu zmenu v spoločnosti, prichádzajú s vynikajúcimi nápadmi a riešeniami sociálnych problémov, svojou prácou majú obrovský dopad na každodenný život ostatných. Poslaním spoločnosti Actuality Media je šíriť inšpiratívne príbehy takýchto ľudí a vytvárať pozitívne médiá. Organizuje medzinárodné výpravy do rozvojových krajín, na ktoré sa môžu prihlásiť študenti. Tí v danej krajine točia dokumenty o miestnej organizácii alebo človeku, ktorých práca má prínos pre spoločnosť a zároveň môže byť inšpiráciou pre ďalších ľudí.

Momentálne sa tím Actuality Media vydal na letnú výpravu do troch krajín v strednej Amerike. Svoju úlohu začína v Guatemale, kde natáča v horskom meste  plnom neziskových organizácií, sociálnych podnikateľov a iných nositeľov zmeny. Následne sa presunie na Kostariku, kde sa zameria predovšetkým na ekologickú problematiku. Nakoniec bude točiť dokumenty v Nikaraguy.

Actuality Madia sa nedávno zaradila medzi tzv. Certifikované B Spoločnosti. Ide o nový typ spoločností, ktoré využívajú silu biznisu na riešenie sociálnych a environmentálnych problémov a ktoré spĺňajú vyššie sociálne a environmentálne štandardy. V januári 2012 pôsobilo na svete viac ako 500 certifikovaných B spoločností z vyše 50 odvetví.

Viac informácií o spoločnosti nájdete na stránke www.actualitymedia.org, kde si môžete pozrieť tiež už natočené dokumenty.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111