17. 12. 2013 Nadácia Pontis

Svoje tanečné srdce darovali chorým deťom

Talentovaní tanečníci sa na jednom pódiu ocitli so známymi televíznymi tvárami.

http://s.sme.sk/r-rss/7041350/turiec.sme.sk/svoje-tanecne-srdce-darovali-chorym-detom.html

 

V televíznom charitatívnom projekte, ktorý pomáha chorým a utrápeným deťom, vystúpia aj dvaja Turčania pôsobiaci v Bratislave. Talentovaní tanečníci sa na jednom pódiu ocitli so známymi televíznymi tvárami. Aj dvaja mladí tanečníci z Turca podporia svojim vystúpením charitatívnu akciu Srdce pre deti, ktorú TV JOJ odvysiela v piatok 20. decembra.

Cieľom projektu je pomôcť deťom s ťažkými životnými osudmi, ktoré divákom opíšu ich autentické príbehy. S osobnosťami na jednom pódiu Matúš Pišný z Martina, známy aj z televíznej súťaže Talentmania, a Patrik Dudrák zo Sučian, ako členovia tanečnej skupiny RDS Company z tanečnej školy Riverpark Dance School v Bratislave, si na jednom pódiu zatancovali s rôznymi známymi hercami i moderátormi televíznej obrazovky. „Naša tanečná skupina RDS Company dostala zadanie od tvorcov projektu pripraviť netradičnú tanečnú choreografiu, ktorá mala spájať posunkovú reč znázorňujúcu text ústrednej piesne programu Zvukoprázdno od skupiny Desmod s tanečnými prvkami. Osobnosti jojkárskeho spravodajstva boli súčasťou vystúpenia, stáli za nami a do piesne ukazovali znakovú reč,“ približuje zadanie Patrik Dudrák a dodáva, že choreografiu im robil výborný tanečník Chris Bryan Rone z L.A., ktorý má za sebou spoluprácu so svetovými spevákmi, napríklad Pink, Rihanna, či Chris Brown a v ich tanečnej škole pôsobí aj ako lektor.

Chceli potešiť deti, neľutovali námahu

Natáčanie samotného galavečera prebehlo podľa chlapcov úplne hladko a obaja si svorne pochvaľovali výbornú atmosféru. „Na generálke sme museli ísť asi šesťkrát naplno, a tak nikto nevládal, ale ostrý prenos prebehol s najväčším pokojom a všetko sa podarilo. Čas medzi vystúpeniami sme si krátili v šatni s horalkami v ruke,“ zažartuje si Matúš Pišný, ktorý mal z vystúpenia na galavečeri dobrý pocit, pretože tancom mohol pomôcť chorým a nešťastným deťom. „Je to skvelá skúsenosť a dúfam, že sme deťom svojim vystúpením urobili radosť,“ dopĺňa  Patrik.

Jojkárski moderátori sú veselá kopa

Talentovaní Turčania sa počas natáčania stihli zoznámiť so zaujímavými ľuďmi. „V zákulisí behalo veľa známych tvárí, či už Nela Pocisková, Katka Brychtová alebo Majk Spirit. Kuly z Desmodu, s ktorým sme vystupovali na pódiu mi prišiel sympatický, no sústredil som sa len na svoj výkon, tak som si ani neuvedomoval, kto je okolo mňa,“ pokračuje Patrik, ktorého príjemne prekvapilo priateľské správanie sa populárnych osobností. „Hlavne jojkárski moderátori boli veľmi podarená kopa,“ zareaguje Matúš, ktorý tancom žije už deväť a pol roka, momentálne končí štúdium farmácie a popri tom pôsobí ako tanečný lektor v Riverpark Dance School.

Smutné príbehy našťastie Matúša pred tancovaním nerozladili. „Vedel som, že všetci účinkujúci sú tam preto, aby týmto ľuďom pomohli, a preto som dal do vystúpenia všetko,“ priznáva nadaný Martinčan. Najkrajším zážitkom bol potlesk po vystúpení Pomoc dobrej veci, navyše spojená s veľkým aplauzom, znamenala veľa aj pre talentovaného Patrika. „Najkrajším zážitkom bol potlesk po našom vystúpení. Vždy je to super pocit, keď od ľudí dostanete spätnú väzbu, že ste sa im páčili,“ pochvaľuje si Patrik, študent pracovnej psychológie, ktorý sa tancu venuje šiesty rok a v tanečnej škole Riverpark Dance School pracuje ako videoeditor a Facebook administrátor. „Tanec pre mňa znamená žiť si svoj sen,“ vyznáva sa na záver mladý tanečník.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.