23. 10. 2013 Nadácia Pontis

Školáci, zbierajte mobily a vyhrajte tablety!

Popdorte detský program Srdce pre deti v spolupráci z O2 svojimi strými mobilmy a súťažte o tablety.

BRATISLAVA – Školáci, ostáva vám už len pár dní! Aj tento rok sa O2 rozhodlo podporiť jeden z najväčších detských projektov na Slovensku Srdce pre deti, a to je zároveň šanca pre vás, školákov. V rámci služby Nový za starý prispeje O2 Srdcu pre deti jedným eurom za každý starý odovzdaný mobil. Tento rok však operátor pripravil prekvapenie pre všetky deti, ktoré sa kamarátom v núdzi rozhodnú pomôcť. Trieda, ktorá vyzbiera najviac starých mobilov, môže vyhrať tablet pre každého žiaka v triede. Nápad zbierať telefóny v školách vznikol po vlaňajšom galaprograme Srdce pre deti, keď sa školáci v Starej Turej rozhodli vyzbierať staré mobily a ukázali, že aj deti majú srdce pre deti. Na Mikuláša vyzbierali až 100 telefónov! Aj stredoškoláci z prešovskej elektrotechnickej priemyslovky robia čo môžu, aby pomohli dobrej veci. Zbierajú staré mobily, aby ich odovzdali do O2. -Sme radi, že môžeme pomôcť dobrej veci. Mobily zbierame od príbuzných, známych a od hocikoho, kto je ochotný prispieť do našej zbierky. Tešíme sa, že aj takto sprostredkovane sa peniaze ze dostanú k tým, ktorí to potrebujú najviac, teda deťom v núdzi. A čo budem tajiť, radi by sme aj niečo vyhrali,“ povedal za všetkých spolužiakov zo IV. A iniciátor zbierky Patrik Segedy (18). 
Tento rok sa preto O2 rozhodlo spoločne s denníkom Nový Čas vyhlásiť v rámci zbierky starých mobilov aj súťaž pre základné a stredné školy. Výťažok ťažok za vyzbievyzbierané telefóny v zbierke poputuje na pomoc tým najmenším, osudom skúšaným deťom v ťažkých životných situáciách. O2 tak ako vlani venuje za každý odovzdaný mobil v predajniach 1 € Srdcu pre deti. Tento rok však ocení aj najšikovnejších školákov, ktorí v rámci školy vyzbierajú najviac starých telefónov, tablettabletmi či SIM-kartami s kreditom. A to pre všetkých žiakov v triede, ktorej sa podarí vyzbierať čo najviac mobilov. Neváhajte, máte už len pár dní, zapojte sa

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111