18. 10. 2012 Zodpovedné podnikanie

Počítanie kalórií s McDonald´s

Americký fast-foodový reťazec sa snaží bojovať proti obezite.

© annabellebreakey.com

Koncom roka 2012 by mal v USA vstúpiť do platnosti nový zákon proti obezite, ktorý bude od všetkých reštaurácií vyžadovať zverejňovanie informácií o kalóriách na jedálnom lístku. Fast-foodový reťazec McDonald’s k tomuto kroku pristúpil už v septembri.

Vďaka tomu návštevník reštaurácie vie, že Big Mac má 550 kalórií, zatiaľ čo McChicken „iba“ 385. Pomôže však táto informácia bojovať proti obezite?

McDonald´s tvrdí, že robí všetko pre to, aby svojim zákazníkom ponúkol nielen kompletné, ale aj zrozumiteľné informácie. Už v roku 2007 preto spustil program Nutrition Information Initiative, v rámci ktorého na obaloch svojich produktov uvádza prehľadnú tabuľku, ktorá znázorňuje množstvo kalórií, tuku, soli, sacharidov a bielkovín.

Podľa vlastných slov spoločnosť neustále hľadá nové spôsoby na informovanie zákazníkov a používa na to aj najnovšie dostupné technológie. V Japonsku môžu spotrebitelia nájsť informácie o nutričných hodnotách napríklad prostredníctvom svojich mobilných telefónov. Niektoré prevádzky navyše poskytujú možnosť použiť internetovú stránku McDonald’s, na ktorej môžu zákazníci jedlo rôzne kombinovať a zistiť tak jeho celkové nutričné hodnoty.

 

Zdroj: aboutmcdonalds.com, ethicalcorp.com

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.