01. 12. 2012 Zodpovedné podnikanie

Ocenenie Via Bona Slovakia dostáva európsky rozmer

Firmy z oblasti firemnej filantropie a zodpovedného podnikania sa budú uchádzať o prestížne ocenenie.

© europeancsrawards.eu

Prestížne ocenenie Via Bona Slovakia, ktoré Nadácia Pontis každoročne odovzdáva firmám za najlepšie projekty v oblasti firemnej filantropie a zodpovedného podnikania, dostáva európsky rozmer. Stalo sa súčasťou Európskeho programu ocenení za zodpovedné podnikanie, ktorý 3. decembra oficiálne spustili v 28 krajinách Európy. V celoeurópskom kole budú Slovensko zastupovať dve firmy, ktoré vzídu z 13. ročníka Via Bona Slovakia.

Teší nás, že 13. ročník prestížneho ocenenia Via Bona Slovakia presiahol hranice Slovenska. Dáva možnosť firmám vynikajúcim v oblasti firemnej filantropie a zodpovedného podnikania porovnať sa s lídrami v iných krajinách. Veríme, že Európska cena za zodpovedné podnikanie podnieti výmenu najlepších skúseností a slovenské spoločnosti inšpiruje k inovatívnym partnerstvám s neziskovými organizácami,“ povedala riaditeľka Nadácie Pontis Lenka Surotchak.

Na Slovensku bude mať Via Bona Slovakia 2012 spolu 7 kategórií. Nadácia Pontis spustí nominácie 17. januára 2013 v kategóriách Zelená firma, Skvelý zamestnávateľ, Prozákaznícka firma, Podporovateľ dobrovoľníctva, Dobrý partner komunity, Zodpovedná veľká firma a Zodpovedná malá/stredná firma.

Z pohľadu European CSR Award budú komisie prihliadať na najlepšie partnerské projekty medzi firmami a neziskovými organizáciami v Európe. Takýto prístup je z pohľadu udeľovania ocenení za zodpovedné podnikanie inovatívny, keďže zvyčajne sa dôraz kladie na samotné firmy. Členovia komisií budú osobitne posudzovať partnerstvá malých a stredných podnikov a partnerstvá väčších firiem. Zaujímať ich bude aj vplyv partnerstva na komunitu a samotnú firmu, čo je v súlade s moderným chápaním spoločenskej zodpovednosti firiem definovanej v smernici Európskej komisie O zodpovednom podnikaní a v dokumente Enterprise 2020.

Harmonogram ocenení Via Bona Slovakia 2012 a European CSR Award:

  • 3. december 2012 – spustenie Európskeho programu ocenení za zodpovedné podnikanie v 28 krajinách
  • 17. január 2013 – oficiálne otvorenie súťaže Via Bona Slovakia 2012
  • 17. február 2013 – uzávierka prijímania nominácií na Via Bona Slovakia 2012
  • 28. február 2013 – zverejnenie prijatých nominácií na Via Bona Slovakia 2012
  • 11. apríl 2013 – slávnostný galavečer s vyhlásením víťazov Via Bona Slovakia 2012
  • jún 2013 – slávnostné odovzdávanie European CSR Award, Brusel
  • 31. júla 2013 – ukončenie Európskeho programu ocenení za zodpovedné podnikanie v 28 krajinách

Zdroj: TS Pontis

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111