19. 04. 2012 Nadácia Pontis

Najväčší fanúšik Marka Hamšíka Eduško dostal futbalovú izbičku!

Teší sa z novej izbičky!

http://www.cas.sk/clanok/221693/najvacsi-fanusik-marka-hamsika-edusko-dostal-futbalovu-izbicku.html

Chorý Eduško Deák (4) zo Ždane pri Košiciach oslávi v júni piate narodeniny, no už teraz sa môže tešiť z jedného predčasného darčeka.

Vďaka projektu Srdce pre deti Nadácie Pontis a Nového Času má novú detskú izbu s polohovateľnou posteľou, v ktorej je plno futbalových motívov. A Eduško futbal priam zbožňuje! Chlapček už spí v novej, polohovateľnej posteli. „Izba sa mi tak zmenila, že ani Marek Hamšík by ju nespoznal! No určite by sa potešil. Spolu s bratom Filipom (8) sa v detskej izbe vyšantíme najmä pri futbale. Práve ten mám najradšej,“ teší sa malý-veľký bojovník Eduško, ktorý verí, že ho kamarát Hamšík ešte niekedy navštívi a on mu svoju izbičku ukáže. Po prvej návšteve kapitána našej futbalovej reprezentácie uňho doma chlapček doslova pookrial. Aj keď ešte stále zvádza s rakovinou veľmi ťažký boj, verí, že raz bude zdravý.

Zo všetkých najviac si jeho uzdravenie prajú milujúci rodičia. Dar od Srdca pre deti ich veľmi milo prekvapil a potešil. „Edko predtým v detskej izbe nemal posteľ, spával s nami, v našej spálni. Z nového nábytku sa, pochopiteľne, veľmi potešil. Najmä z postele, ktorá je polohovateľná. Často ho totiž bolieva hlava a vtedy potrebuje striedať výšku postele,“ pochvaľuje si jeho mama Melánia (37).  Pri montovaní nábytku v novej izbičke pomáhal otcovi. S manželom Cyrilom (41), inak trénerom miestnych futbalistov, sa tešia z posledných dobrých správ od lekárov. „Návšteva Marka Hamšíka aj nová izba určite pomáhajú v Edkovom uzdravovaní. Hoci stále chodíme na chemoterapiu, liečba zaberá a choroba je na ústupe. Z toho máme najväčšiu radosť.“

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111