11. 04. 2014 Nadácia Pontis

Nadácia Pontis odovzdala ocenenie Via Bona Slovakia

Via Bona Slovakia za rok 2013 oceňuje inšpiratívne projekty firiem, ktorými menia svoje okolie na Slovensku k lepšiemu

Na včerajšom slávnostnom galavečere v Mestskom divadle P.O. Hviezdoslava v Bratislave hlavné ceny odovzdal dezignovaný slovenský prezident Andrej Kiska. ViaBona aj tento rok priniesla to najlepšie, čo sa v zodpovednom podnikaní a firemnej filantropii udialo v uplynulom roku. Hodnotiaca komisia zložená zo 47 nezávislých odborníkov posudzovala 52 nominácií firiem, ktoré sa správajú férovo k zákazníkom, poskytujú výborné podmienky pre svojich zamestnancov, podporujú životné prostredie alebo projekty pre zlepšenie spoločnosti na Slovensku.

„To, čo sa ocenením snažíme na Slovensku dosiahnuť, je vo vyspelých krajinách často samozrejmosťou. Takúto normu chceme nastaviť aj na Slovensku a firmy už cítia takéto očakávanie od svojho okolia,“ vysvetľuje Pavel Hrica, programový riaditeľ NadáciePontis. Zodpovedné podnikanie každej firmy je vždy dobrovoľná vec. „Je o tom, čo firmy nemusia, ale môžu robiť a tak by to malo ostať,“ dodáva P. Hrica. Hodnotitelia stáli v tomto ročníku pred veľkou výzvou. Ani v jednej kategórii nebol vopred jasný víťaz. Vo finále kvalitných nominácií rozhodovali doslova detaily. Prehľad víťazov si môžete pozrieť tu.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111