03. 07. 2012 Zodpovedné podnikanie

Menej biznis letov ušetrí milióny

Obmedzením biznis letov letecké spoločnosti ušetrili od roku 2009 viac ako 21 miliónov libier.

© seanmacentee/flickr.com

Dvanásť významných britských spoločností sa zapojilo do iniciatívy Svetového fondu na ochranu prírody (WWF) s názvom One in Five Challenge. Cieľom programu je znížiť počet uskutočnených biznis letov a zredukovať tým množstvo emisií ako aj náklady firiem. Od roku 2009, kedy bola iniciatíva spustená, spoločnosti znížili počet svojich letov dokopy o 73 848 letov, čím ušetrili 21 miliónov libier a zredukovali množstvo emisií o 26 455 ton CO2.

Medzi zapojenými firmami figuruje napríklad Marks&Spencer, Microsoft či Vodafone. Výzvou je, aby počas piatich rokov obmedzili svoje biznis lety až o 20%. Podľa WWF polovica členov už tento cieľ dosiahla. Spoločnosti Lloyds TSB sa dokonca podarilo znížiť počet uskutočnených letov o 26% len za jeden rok.

Firmy dôkladnejšie zvažujú svoju potrebu cestovať, využívajú viac železničnú dopravu, či audio a video konferencie. Rozhodnutie obmedziť lety nakoniec pre ne nebolo také bolestivé, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Zapojené firmy potvrdzujú, že spôsoby kontaktu, ktoré neprodukujú také množstvo emisií, im v skutočnosti pomáhajú zvýšiť ich efektívnosť. Využívanie technológií namiesto cestovania im prináša úspory času, rast produktivity, urýchlenie rozhodovacích procesov a zlepšenie spolupráce,“ hovorí Jean Leston z WWF.
 

Zdroj: greenwisebusiness.co.uk

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111