06. 03. 2012 Nadácia Pontis

Marek, už začínam byť zdravý!

Veľký bojovník Eduško Deák (4) sa konečne usmieva!

Azda najväčší fanúšik slovenského kapitána tána Marka Hamšíka a nádejný futbalista zo Ždane pri Košiciach vyhráva boj so zákernou chorobou. 
Liečba zhubných nádorov v jeho hlavičke prebieha po novembrových problémoch úspešne a podľa odborníkov sa vyhliadky na jeho uzdravenie zvyšujú každým dňom! Eduško si v nemocnici našiel veľa nových kamarátov, ktorých tiež baví futbal. Teraz je však už rád, že je doma. „Od tety z našej dediny som dostal bábku Hamšíka, ktorú sama vyrobila. Dávam s ňou góly súperom. Markovi odkazujem, že už konečne začínam byť zdravý,“ teší sa malý pacient, ktorému pred približne dvomi rokmi zistili zhubné nádory v mozgu. Jeho rodičia Melánia (37) a Cyril (41) spolu s lekármi ihneď pristúpili k náročnej a opakovanej liečbe. Nikdy sa nevzdávali, vždy verili, že ich milovaný synček chorobu porazí. Bojovník Edko sa stal jednou z tvárí charitatívneho projektu Srdce pre deti, ktorým Nový Čas a Nadácia Pontis pomáhajú chorým a trpiacim ratolestiam. Vďaka Novému Času sa stretol aj so svojím veľkým idolom. Futbalista Marek Hamšík ho navštívil doma v Ždani a daroval mu loptu s podpisom. Populárny športovec sa aj naďalej intenzívne zaujíma o jeho zdravotný stav. Eduškovi sa vlani výrazne pohoršilo, ale to je už, našťastie, minulosťou. „V novembri mal katastrofálne výsledky. Odpadával a necítil sa dobre. Ďalšia dávka chemoterapie však našťastie zabrala a magnetická rezonancia naznačila výrazné zlepšenie. V hlavičke už nemá žiadne ložisko a malé zvyšky nádorov ostali už len v mieche,“ teší sa Edkova mama Melánia. Synček sa cíti už oveľa lepšie a neustále sa zaujíma najmä o futbal. „Nikdy sa netreba vzdávať. Vždy sme verili lekárom, že celá tá náročná liečba má zmysel. U nás sa všetko krúti len okolo jeho zdravia a futbalu. Edko má veľkú chuť do života. Už sa cíti v pohode a my s ním. Čo si môžeme viac želať?“ dodal Cyril, otec malého veľkého bojovníka. 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111