15. 11. 2013 Zodpovedné podnikanie

Konferencia Sloboda Naživo už budúci týždeň

Budova Starej tržnice v Bratislave bude 20. novembra 2013 hostiť konferenciu o slobode v práci.

Čo sa rozumie pod pojmom pracovná sloboda, ako môžeme zmeniť svoj osobný prístup a ako naštartovať celospoločenskú diskusiu? Na tieto témy budete môcť diskutovať na konferencii Sloboda Naživo, ktorá prebehne 20. novembra 2013 v budove Starej tržnice v Bratislave.

Cieľom organizátorov konferencie je nadviazať na hnutie Svoboda v práci v Českej republike a inšpirovať zmenu spôsobu, akým sa na Slovensku pracuje a podniká.

Základom konferencie je deň nabitý dvoma desiatkami inšpiratívnych prednášok v troch tematických blokoch (osobná sloboda, firemná sloboda a sloboda v spoločnosti).

Bližšie informácie a registračný formulár nájdete na www.slobodanazivo.sk.

Sloboda v práci je predpokladom skutočnej angažovanosti zamestnancov 

Vedeli ste, že iba 10 % manažérov má radosť zo svojej práce? To, že až 90 % ľudí nerobí svoju prácu s radosťou, má výrazné dôsledky na hospodárenie firiem, ako aj na šťastie a zdravie ich zamestnancov. Podľa mnohých zdrojov je pracovný stres hlavným dôvodom väčšiny dnešných chorôb. Hlavnou príčinou stresu v práci je práve nedostatok pracovnej slobody.

Zdroj: slobodanazivo.sk, slobodavpraci.sk

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111