04. 10. 2013 Nadácia Pontis

Hľadáme nové dobré projekty na DobraKrajina.sk

Nadácia Pontis hľadá dobré projekty na darcovský portál DobraKrajina.sk, ktoré sa v budúcom roku budú uchádzať o podporu ľudí na Slovensku.

Máte zaujímavý projekt a chceli by ste, aby sa o ňom dozvedelo celé Slovensko? Nadácia Pontis hľadá unikátne projekty pre darcovský portál DobraKrajina.sk. Pošlite nám svoj projekt, s ktorým by ste sa v nasledujúcom roku chceli uchádzať o podporu darcov z celého Slovenska. Možno vyberieme práve váš. 

Na DobraKrajina.sk zverejňujeme len overené projekty. V roku 2012 sa cez rôzne zbierky a kampane podarilo vyzbierať viac ako 840-tisíc eur.

Prečo DobraKrajina.sk?

DobraKrajina.sk už štvrtý rok spája ľudí s overenými neziskovými organizáciami. Projekty starostlivo vyberá správna rada Dobrej krajiny na základe odporúčaní Nadácie Pontis. Celá výška daru ide na vybraný projekt, ak sa darca nerozhodne podporiť aj prevádzku DobraKrajina.sk. Výhodou je, že neplatíte sprostredkovateľské poplatky za využívanie on-line platieb a nemusíte vybavovať vlastné povolenie na verejnú zbierku. Vďaka rôznym kampaniam môžete počas roka odprezentovať svoju prácu a získať nových darcov.

Aké projekty tvoria Dobrú krajinu

Na DobraKrajina.sk sa nachádzajú rôzne projekty, ktoré sa venujú ochrane životného prostredia, vzdelávaniu, či boju proti korupcii. „Dobrá krajina je pre nás výnimočné miesto. Vďaka nej môžeme prácu Aliancie Fair-play ukázať našim sympatizantom a byť s nimi v osobnejšom kontakte. A ono to funguje! Čím bližšie sme k ľuďom, ktorí nás majú radi, tým viac sa darí aj nášmu fundraisingu,“ dopĺňa Pavol Lacko, koordinátor projektu z Aliancie Fair-play.

 V prípade urgentnej potreby dokážeme aj flexibilne pomôcť, ako sa to stalo v prípade Depaul Slovensko, keď im vypadol dodávateľ chleba pre ľudí bez domova. „Hľadali sme financie pre naše projekty a našli sme tu ľudí, ktorí rozumejú, prečo pomáhame práve tým najslabším. Našli sme podporu, nových priateľov a dokonca nových dobrovoľníkov. Dúfam, že Dobrá krajina je obrazom budúceho Slovenska,“ hovorí Miro Jurík, projektový manažér Depaul Slovensko.

Do novej výzvy sa môžu prihlásiť akékoľvek, len nie podnikateľské subjekty, ktoré svoju činnosť vykonávajú aspoň 1 rok (stačí aj v podobe neformálnej iniciatívy).

Termín uzávierky je 8. novembra 2013. Organizácie môžu prihlásiť max. 2 projekty, ku ktorým vedia zabezpečiť 10% spoluúčasť na financovaní projektu. Registrácia a podrobnejšie informácie sú zverejnené na www.DobraKrajina.sk.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.