11. 09. 2013 Zodpovedné podnikanie

Bezpečne do školy s OVCE.sk a Telekomom

V Banskej Bystrici a Zvolene môžu deti cestou do školy v MHD sledovať rozprávky OVCE.sk, ktoré ich učia, ako bezpečne využívať internet a mobil.

Vzdelávacie rozprávky OVCE.sk vyrazili prostredníctvom MHD do ulíc Banskej Bystrice a Zvolena. Deti spolu s rodičmi ich môžu sledovať vo viac ako 50 linkových autobusoch a trolejbusoch. Cieľom kampane Bezpečne do školy s OVCE.sk je deti počas jazdy v MHD naučiť, ako bezpečne využívať internet a mobil.  

„Deti na prvom stupni ZŠ často cestujú do školy s rodičom či starším súrodencom, ktorý im môže bližšie vysvetliť hlavnú myšlienku vzdelávacích rozprávok OVCE.sk. Pokiaľ chceme deti na internete naozaj chrániť, aj keď sú sami za počítačom vo svojej detskej izbe, musíme sa s nimi rozprávať, pripraviť ich na rôzne situácie a naučiť ich rozpoznávať riziká,“ vysvetľuje Miroslav Drobný, prezident občianskeho združenia eSlovensko, ktoré je autorom kampane.

Do kampane, ktorá bude trvať až do konca školského roka, sa zapojila aj firma Telekom. „Moderné technológie sú výbornou možnosťou získavania informácií a zábavy. Otázkou bezpečnosti detí na internete a pri mobilnej komunikácii sa v Telekome dlhodobo zaoberáme a neustále pracujeme na nových nástrojoch na ich ochranu.  Naše deti musíme naučiť správne ich využívať. Každý rodič by si mal odpovedať na otázky, či vie, na aké stránky chodia jeho deti, s kým sa na internete stretávajú, aké fotografie či videá zverejňujú a komu ich posielajú a mal by sa o tom so svojimi deťmi rozprávať,“ vraví Andrej Gargulák, šéf korporátnej komunikácie Telekomu.

Do aktivít na podporu bezpečnosti detí na internete sa môže zapojiť aj široká verejnosť prostredníctvom SMS zbierky na čísle 881 v sieťach Telekom a O2 a svojím finančným príspevkom podporiť projekty zamerané na zvyšovanie povedomia o nástrahách a rizikách online prostredia.

 

Zdroje:webnoviny.sktopky.sk

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111