05. 05. 2014 Zodpovedné podnikanie

V Tržnici bude aj Trhovisko zodpovedných firiem

Po CEE CSR Summite sa 22. mája v Starej Tržnici predstavia aj slovenské firmy, ktoré podnikajú zodpovedne.

Prezrite si zábery z Trhoviska zodpovedných firiem, ktoré sa konalo v roku 2012.

 

Najväčšie podujatie o zodpovednom podnikaní v strednej a východnej Európe, CEE CSR Summit 2014, privíta už 22. mája takmer dve stovky CSR expertov, manažérov pre ľudské zdroje, komunikáciu a životné prostredie.

Bratislavská Stará Tržnica ožije biznisom, ktorý pozerá za krátkodobý horizont a spotrebou, ktorá dáva viac ako uspokojenie potrieb. Bez správneho trhoviska by to však nebolo ono.

Čo ponúkne Trhovisko zodpovedných firiem?

Dvadsiatka stánkov predstaví riešenia firiem, ktoré rozširujú svoju zodpovednosť aj na zákazníkov, snažia sa podporiť ich v zodpovedných spotrebiteľských rozhodnutiach, či v ekologickom správaní.

Svoje zodpovedné produkty a zodpovedný prístup k zákazníkom predstavia aj členské firmy združenia Business Leaders Forum.

Heineken Slovensko vás presvedčí, aby ste pili rozumne. V stánku Provident Financial si zase na tabletoch vyskúšate jednoduchú aplikáciu, ktorá pomôže dať do poriadku váš rodinný rozpočet.  Tesco Stores vám dá ochutnať svoje zdravé produkty vyvinuté špeciálne pre deti.  A ak pred Starou Tržnicou uvidíte sanitku, nezľaknite sa. To len spoločnosť Pfizer predstaví svoj vzdelávací projekt Krajina záchrancov, ktorý aj vás poučí, ako dať prvú pomoc.

Elektromobil aj náhrdelník z odpadu

Neminú vás ani testovacie jazdy na elektromobile v réžii Volkswagen Slovakia, ktorý vám zároveň poradí, ako úsporne jazdiť.

A bude aj šetrenie energiou podľa ZSE a Slovenských elektrární, posilňovanie finančnej gramotnosti pod taktovkou Citibank a od Embraco Slovakia sa dozviete, ako funguje chladnička, pre ktorú vyrába ekologické kompresory.

Tchibo Slovensko Vám ponúkne výbornú Fair Trade kávu a budete si môcť zahryznúť aj do zodpovedne vypestovaných jabĺk zo sadov maďarskej firmy Derecskei Gyümölcsös.  

Na kreatívnych bude čakať tajuplné odpadové vrece. Vytiahnete si kus odpadu a s pomocou malej firmičky Artettera ho premeníte na originálny dizajnový kúsok.

Na Trhovisku nájdete  aj stánok firmy ProSenior, ktorá pod jednou strechou ponúka všetko, čo uľahčuje život starším a ich najbližším.

Trhovisko bude od tretej až do siedmej večer otvorené aj pre širokú verejnosť. Ak zahlasujete za riešenie, ktoré sa vám najviac páči, možno vyhráte balíček Fair Trade dobrôt.

Vidíme sa v Tržnici!

 

Trhovisko je súčasťou projektu Podpora aktívneho občianstva financovaného s podporou Európskej komisie.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.
×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.