03. 06. 2013 Zodpovedné podnikanie

V Bratislave prebehol CEE CSR Summit a Týždeň zodpovedného podnikania

Posledné májové dni patrili téme zodpovedného podnikania. V Bratislave prebehla odborná konferencia aj podujatia pre širokú verejnosť.

Viac než 150 účastníkov a 29 speakrov z 9 krajín – bratislavský CEE CSR Summit 2013 otvoril témy udržateľnosti v 21. storočí, efektívnej komunikácie zodpovedného podnikania, či reportingu podľa smerníc GRI G4. V troch paralelných sekciách sa hovorilo o úlohe finančných inštitúcií v oblasti zvyšovania finančnej gramotnosti verejnosti, zvyšovaní pozitívneho vplyvu na životné prostredie a motivácii zamestnancov s dôrazom na špecifické potreby žien.

Generálnym partnerom podujatia bola VÚB banka, partnermi Slovenské elektrárne, člen skupiny Enel Provident Financial. Podujatie podporilo aj Veľvyslanectvo USA na Slovensku a Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Organizátori konferencie, Nadácia Pontis a Business Leaders Forum, po prvý krát pripravili aj sprievodné podujatia pre širokú verejnosť. Týždeň zodpovedného podnikania priniesol premietania dokumentárnych filmov, diskusie s predstaviteľmi firiem aj rýchlokurz zodpovedného podnikania.

 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111