20. 12. 2013 Nadácia Pontis

Už dnes môžete podporiť Srdce pre deti

Spoznajte osudy statočných bojovníkov, ktorým pomáhame v charitatívnom projekte Srdce pre deti.

Verejnú zbierku Srdce pre deti dnes môžete podporiť aj zaslaním SMS na číslo 871.

Nadácia Pontis v spolupráci s denníkom Nový Čas aj tento rok pomáhala deťom v núdzi a v ťažkej zdravotnej situácii. Už dnes o 20.20 hodine budete môcť sledovať v Televízii JOJ neľahké osudy bojovníkov, s ktorými sa stretávame v charitatívnom projekte Srdce pre deti.

Počas galavečera uvidíte rôzne príbehy detí a rodín, pre ktorých niektoré veci v živote nie sú samozrejmosťou. Medzi nimi aj príbeh malého Šimonka a jeho vernej psej spoločníčky Ody. Otec Alexka a Nika porozpráva, aké je dôležité tešiť sa z každej chvíle venovanej deťom. Nebude chýbať ani rodina pani Tománkovej zo Skalice, ktorá dostala s deťmi strechu nad hlavou vďaka pomoci darcov v našom charitatívnom projekte. „Všetci majú spoločné jedno. Vo svojom zápase nie sú sami a napriek osudu, ktorý ich skúša, majú nádej a dokážu sa tešiť z každého kroku vpred,“ hovorí programový manažér Nadácie Pontis, Juraj Ondrejčík.

Galavečer Srdce pre deti, ktorý bude opäť spojený s verejnou zbierkou, podporili aj osobnosti ako Nela Pocisková, Majk Spirit, Peter Cmorík či Mirka Partlová. V čase vysielania deti môžete podporiť aj vy zaslaním prázdnej SMS v hodnote 5 eur na číslo 871. „Bez ohľadu na konkrétneho mobilného operátora ide celá čiastka na pomoc deťom,“ hovorí J. Ondrejčík. Podporiť ich môžete aj prostredníctvom webovej stránky Srdcepredeti.sk, ktoré je súčasťou darcovského portálu (a registrovanej verejnej zbierky) DobraKrajina.sk.

Počas doterajších 3 ročníkov sme vďaka takmer 1,5 mil. vyzbieraných eur mohli ovplyvniť k lepšiemu život vyše 8 tisíc detí, ktoré sú choré, trpia nejakým hendikepom, žijú v zlých sociálnych podmienkach, vyrastajú v krízovom prostredí a pod.

 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111