16. 07. 2012 Zodpovedné podnikanie

Topánky, čo šetria nohy aj planétu

Spoločnosť Timberland využíva na výrobu topánok recyklované PET materiály a recyklovanú gumu.

Prezentácia stratégie Earthkeeping v San Franciscu

Čo robíte s obnosenými, ale už nepotrebnými topánkami? Môžete ich vrátiť do predajne, aby poslúžili na výrobu topánok nových.

V logu spoločnosti Timberland sa nenachádza strom iba náhodou. Predstavitelia firmy milujú prírodu a snažia sa jej ochranu v čo najväčšej možnej miere uplatniť aj vo svojej výrobe.

Naše vybavenie je určené na to, aby ste si mohli naplno vychutnať pobyt v prírode. Ochrana prírody je preto pre nás prirodzenou súčasťou podnikania,“ píše sa na web stránke spoločnosti.

Stratégia, ktorej dali názov Earthkeeping, čiže ochrana Zeme, zahŕňa niekoľko aspektov.

Na výrobu topánok Earthkeepers sa využívajú recyklované PET materiály a recyklovaná guma. Niektoré komponenty nových topánok tak obsahujú až 50% recyklovaných plastových fliaš a tzv. Green Rubber podrážka obsahuje 42% recyklovaných zvyškov gumy. Obnosené topánky môžu ich majitelia vrátiť späť do obchodu a najmenej polovica materiálov sa využije na výrobu topánok nových.

Spoločnosť Timberland produkuje tri milióny krabíc na topánky ročne, preto sa snaží byť ekologická aj v tomto smere. Na ich výrobu využíva 100% recyklovaný kartón a farby zo sóje.

Firma myslí na životné prostredie aj pri stavbe a prevádzke svojich obchodov. Využíva drevo z certifikovaného výrubu, dlaždice z recyklovaného materiálu, či šetrivé žiarivky. Okrem toho sa zaslúžila aj o vysadenie milióna stromov po celom svete a plánuje vysadiť päť miliónov ďalších do roku 2015.

Zdroj: community.timberland.com/

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111