01. 04. 2014 Zodpovedné podnikanie

Študenti, rozbehnite spoločensky prospešný biznis

Social Impact Award Slovensko podporuje spoločensky prospešné podnikanie mladých ľudí.

© Rozbehni sa!

Najväčší európsky rozvojový program spoločensky prospešného podnikania pre študentov Social Impact Award už druhýkrát hľadá aj na Slovensku mladých ľudí, ktorí majú nápad, ako udržateľne, inovatívne a kreatívne riešiť spoločenské a ekologické problémy okolo seba.

„Myšlienkou súťaže Social Impact Award 2014 nie je len rozdať akési jednorazové finančné odmeny. Je to predovšetkým vzdelávací program,” hovorí Juraj Kováč, manažér iniciatívy pre Slovensko. „Naším cieľom je, aby sme talentovaným mladým ľuďom pomohli nájsť optiku podnikavého riešenia problémov – spoločenských a iných – nie na ďalší mesiac, či dva, ale ideálne na celý život. Práve preto je súčasťou výhry okrem štartovacieho kapitálu pre ich biznisy i odborný mentoring a možnosť spolupracovať s tvorivými ľuďmi naladenými na podobnej vlnovej dĺžke.”

Prihlasovanie je možné do 15. apríla 2014 prostredníctvom webovej stránky socialimpactaward.sk/prihlaska. Desať najlepších nápadov získa 300-eurovú vstupenku do inkubačného programu. Troch hlavných víťazov čaká odmena 2 500 eur a trojmesačný inkubačný program plný konzultácií ukončený záverečnou prezentáciou pred biznis mentormi a investormi.

Súťaž na Slovensku zastrešuje organizácia Rozbehni sa!, ktorej cieľom je podporiť podnikavosť mladých ľudí. Generálnym partnerom iniciatívy je Nadácia Slovenskej sporiteľne.  

TOP projekty minulého roka

Hlavným víťazom minulého roka sa stal projekt Farmama, sprievodca farmárčením v meste. O druhé miesto sa delili projekty Eyeblink, ktorý vďaka detekcii a analýze frekvencie žmurkania pri práci za počítačom pomáha chrániť oči ľudí a Quirect, webový nástroj na tvorbu video pohovorov. Víťazom verejného hlasovania sa stal projekt getFarmer – webová aplikácia, ktorá približuje ponuku farmárov ľuďom v ich okolí.

Zdroje: podnikam.webnoviny.sk, socialimpactaward.sk

 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111