01. 12. 2012 Nadácia Pontis

Spojme sa všetci pre deti

Srdce pre deti, charitatívny projekt Nového Času spravovaný Nadáciou Pontis, pomohlo už tisíckam detí na celom Slovensku.

BRATISLAVA – Slováci, otvorte svoje srdcia a pomôžte tým, ktorí to najviac potrebujú. Srdce pre deti, charitatívny projekt Nového Času spravovaný Nadáciou Pontis, pomohlo už tisíckam detí na celom Slovensku. Od jesene minulého roka sme na pomoc najmenším vyzbierali viac ako 850 000 €. Z toho takmer 760 000 € vďaka televíznemu galaprogramu Srdce pre deti 2011 vysielanému televíziou JOJ, ktorý sa vlani stal najväčším charitatívnym galavečerom na Slovensku. Vďaka esemeskám dobrých ľudí, ktorým osud malých detí a pacientov nie je ľahostajný. Všetky peniaze do posledného centa putovali na pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú. Galavečer Srdce pre deti s príbehmi plných sĺz, bolesti, ale aj nádeje odvysiela televízia JOJ už túto nedeľu o 20.20 hod.

Projekt Srdce pre deti je najväčšou najcharitatívnou akciou v Európe, ktorý pomáha deťom už 30 rokov. S myšlienkou prišiel nemecký novinár a zakladateľ najväčšej mediálnej spoločnosti v strednej a vo východnej Európe Axel Springer. Spoločnosť Ringier Axel Springer je aj vydavateľom vášho obľúbeného denníka. Na Slovensku funguje Srdce pre deti vďaka Novému Času už šiesty rok. Štyri roky sme sa snažili pomáhať deťom pomocou vlastných zdrojov, vlani sme v spolupráci s televíziou JOJ pripravili prvýkrát aj teleinzercia televízny galavečer s príbehmi ma­ malých bojovníkov. Čitateľov a divákov dojal natoľko, že svojimi esemeskami pomohli poslať na Srdce pre deti neuveriteľných 760 000 €. Dokopy sme vyzbierali asi 850 000 € a do posledného centa putujú na pomoc chorým a deťom v núdzi. 
To, že osudy malých bojovníkov nie sú ľuďom ľahostajné, sa ukázalo aj tento rok. K Slovenskej sporiteľni sa pridal aj nový generálny partner galavečera Srdce pre deti ­ mobilný operátor O2. V rámci akcie poslal O2 za každý starý mobil, ktorý nepoužívate a odovzdáte ho v predajni, na účet projektu Srdca pre deti 1 €.

A aj tento rok sme v spolupráci s televíziou JOJ pripravili televízny galavečer Srdce pre deti 2012. Jojka ho odvysiela už zajtra večer o 20.20 hod. Bude to večer plný príbehov, sĺz, bolesti, ale aj nádeje a viery v uzdravenie tých najmenších a najzraniteľnejších bojovníkov na Slovensku. Galavečer na TV JOJ podporili aj známe tváre šoubiznisu Dara Rolins, Marián Čekovský, Nela Pocisková, Sisa Lelkes­ Sklovská či skupina Desmod. A tak ako vlani aj vy zajtra bu­ budete môcť ukázať svoju spolupatričnosť, otvoriť svoje srdce a pomôcť v boji za dobrú vec. Jednou esemeskou môžete zlepšiť život tých, ktorí to najviac potrebujú. Bezbranných malých pacientov a detí, ktorí žijú v zlých sociálnych podmienkach.

*** 
Galavečer už zajtra o 20 20 v TV JOJ

Pomôcť môžete aj vy! Sme silní, a preto sme sa rozhodli pomáhať! Nový Čas pokračuje v boji na pomoc chorým a deťom v tiesni na Slovensku! Už 6 rokov zverejňujeme neľahké osudy pacientov a stojíme pri nich v liečbe. Nový Čas pomáha deťom prostredníctvom svojho charitatívneho programu Srdce pre deti, ktorý spravuje v spolupráci s Nadáciou Pontis. Pomôcť môžete aj vy! Prostredníctvom prázdnej darcovskej SMS v hodnote 5 € poslanej na číslo 871. 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111