09. 08. 2012 Zodpovedné podnikanie

Samsung podporuje komunitu

Spoločnosť Samsung prispeje na rekonštrukciu nádvoria neogotického kaštieľa a kúpu špeciálneho prístroja na vyšetrenie krvi.

Samsung Electronics Slovakia poskytne v roku 2012 mestu Galanta 50 000 eur na rekonštrukciu nádvoria neogotického kaštieľa a 10 000 eur na obstaranie špeciálneho prístroja na vyšetrenie krvi pacientov v miestnej nemocnici. Galantský závod prispieva na podporu aktivít mesta od roku 2006, kedy sa podpísala prvá zmluva o spolupráci medzi mestom a spoločnosťou.

Neogotický kaštieľ postavený v roku 1860 rodinou Esterházy je ústrednou historickou pamiatkou a symbolom mesta. Jednou z priorít stratégie spoločensky zodpovedného podnikania spoločnosti Samsung na Slovensku je podpora regiónu a kultúrneho dedičstva krajiny. Preto som veľmi rád, že môžeme podporiť záchranu tejto jedinečnej kultúrnej pamiatky,“ uviedol prezident spoločnosti Chel Woon Youn.

Diagnostický prístroj pre hematologické oddelenie v Nemocnici s poliklinikou sv. Lukáša v Galante zlepší úroveň zdravotnej starostlivosti v regióne. Pomocou neho bude možné v krvi pacienta určiť aj veľmi malé množstvo látok, ktoré môžu včas upozorniť na jedno z najzákernejších druhov ochorení rakovinu kostnej drene. Myšlienku obstarať tento prístroj predstavili spoločnosti Samsung zástupcovia miestneho Občianskeho združenia Templars Slovakia.

Zdroj: galanta.sk

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111