08. 01. 2013 Zodpovedné podnikanie

Nielen chutná zmrzlina od BenJerry

Výrobca zmrzliny myslí aj na ochranu životného prostredia.

© gillettecreamery.com

Americká spoločnosť Ben&Jerry sa už celé desaťročia špecializuje na výrobu kvalitnej zmrzliny z tých najlepších ingrediencií. Z mlieka a smotany od malých farmárov, ktorí svojim kravám nedávajú hormóny, z vajec od sliepk z voľných výbehov, ako aj sušienok od Greyston Bakery, ktorá poskytuje zamestnanie a podporu bývalým bezdomovcom, či ľuďom v ťažkej sociálnej situácii.

Nezabúda pritom ani na ochranu životného prostredia. Zmrzlinu uskladňuje v mraziacich boxoch šetrných k životnému prostrediu, papier na obaly pochádza od zodpovedného dodávateľa, zvyšky zmrzliny sa dostávajú k naozaj šťastným prasiatkam a v rámci kampane „Lick Global Warming“ („Zlíž globálne otepľovanie“) pomáha bojovať proti klimatickým zmenám.

Cieľom Ben&Jerry je vytvorenie najlepších možných produktov, ekonomická udržateľnosť a zároveň aj pozitívna zmena v spoločnosti.

Spoločnosť investuje až 45% svojich ziskov na podporu malých dodávateľov, minimálna hodinová mzda pracovníkov je o 46% vyššia ako životné minimum a viac než polovica zamestnancov sa v roku 2011 zúčastnila na niektorom z komunitných programov z dielne spoločnosti.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111