15. 07. 2013 Nadácia Pontis

Návštevníci Pohody podporili desať neziskoviek sumou 21.240 eur

Časť výťažku pôjde aj na podporu nepočujúcich detí.

http://s.sme.sk/r-rss/6869798/trencin.sme.sk/navstevnici-pohody-podporili-desat-neziskoviek-sumou-21240-eur.html

TRENČÍN. Návštevníci trenčianskeho hudobného festivalu Bažant Pohoda darovali v charitatívnej Dobrej kaviarni 21.240 eur. Jej návštevou podporili desať projektov slovenských neziskových organizácií, ktoré cez portál Dobrakrajina.sk menia Slovensko k lepšiemu. Informovala PR manažérkanadácie Pontis Petra Nagyová. „Barmani Nadácie Pontis a ďalších deviatich neziskových organizácií rozdali počas troch dní 7560 káv a 1200 pohárov bazovej limonády. Veľký záujem bol aj o kapučína, ľadové kávy a čokoládové croissanty. Nadácia Pontis už štvrtýkrát prišla na festival Bažant Pohoda s charitatívnou kaviarňou, ktorej výťažok každoročne putuje na vybrané projekty neziskových organizácií na Dobrakrajina.sk. Tento rok sa vyzbierané peniaze vo výške 21.240 eur rozdajú medzi desať neziskových organizácií,“ uviedla Nagyová.
Návštevníci festivalu okrem portálu Dobrakrajina.sk podporili aj Depaul Slovensko. Organizácia prevádzkuje nocľahárne a útulok pre ľudí bez domova v Bratislave. Za jedno darované euro v nej dokážu zabezpečiť raňajky pre ľudí v núdzi a dôstojné prenocovanie v nocľahárni. Peniaze poputujú aj pre Stanicu Žilina – Záriečie na vznik návštevníckeho centra pri budúcej kunsthalle, ktorá vznikne premenou Novej synagógy v meste.
„Liga za ľudské práva zabezpečí cudzincom a utečencom výučbu slovenčiny a rekvalifikačné kurzy, aby na Slovensku mohli viesť plnohodnotný život. Návštevníci podporili aj projekt House koncerty, ktoré na Slovensku organizuje známy violončelista Jozef Lupták. Snahou združenia Korvengencie je oživovať koncertný a komunitný život na Slovensku a viesť miestnych ľudí k umeniu,“ priblížila Nagyová.
Časť výťažku pôjde podľa nej aj Nadácii Provida, ktorá sa venuje nepočujúcim deťom. Na Slovensku ich je okolo 50.000 a chýba tu moderný slovník posunkov. Stačil by pritom portál, ktorý by posunky vysvetľoval v krátkych videách. Peniaze z Dobrej kaviarne pôjdu aj na jeho dokončenie. Pomoc pôjde aj na projekt autistického centra Andreas, ktoré sa venuje deťom postihnutým autizmom. Ich rodičia nepoznajú oddych.
Združenie na pomoc rodinám so zdravotne postihnutými deťmi Nezábudka zo Senca zasa bude môcť rozvíjať u detí v spolupráci so špeciálnymi pedagógom a umelcami ich pohybové a komunikačné zručnosti. Občianske združenie Fontis bude môcť aj vďaka podpore z Dobrej kaviarne pokračovať v čistení brehov a koryta rieky Žitava od odpadkov a nečistôt. Bratislavské regionálne ochranárske združenie sa už roky stará spolu s dobrovoľníkmi o zveľadenie Dunajských lúh a Ostrovných lúčok.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111