04. 07. 2013 Nadácia Pontis

Na Pohodu prinesieme dobrú kávu, bazovú limonádu a zaujímavé diskusie

Dobrakrajina.sk ani tento rok nebude chýbať na najväčšom hudobnom festivale Bažant Pohoda.

Nadácia Pontis pre vás v spolupráci s ďalšími neziskovkami pripravila zaujímavé diskusie o ľuďoch bez domova, utečencoch, startup-och, korupcii na Slovensku. Novinári sa budú venovať slobode médií, dotkneme sa aj kauzy Čentéš a Ústavného súdu a namiešali sme pre vás aj divadelnú ochutnávku v podobe hercov – nehercov z Divadla bez domova a študentov Divadla Laab, ktorí zahrajú známu hru Zachráň si svojho Afričana.

Príďte podporiť DobraKrajina.sk do kaviarne

Kvalitnú fair trade kávu, bazovú limonádu, čerstvé croissanty a malé, ale zdravé drobnosti budú návštevníkom najväčšieho hudobného festivalu aj tento rok ponúkať v podobe lahodného menu ľudia z neziskoviek. Viaceré organizácie, ktorých projekty môžete podporovať na DobraKrajina.sk, sa spojili a otvoria na Pohode charitatívnu kaviareň. Ľudia, ktorí v nej pracujú, sú dobrovoľníci a výťažok z kaviarne už každoročne ide na dobročinné projekty organizácií, ktoré ju prevádzkujú. Vďaka vám všetkým, ktorí kaviareň na Pohode navštívite, popdporíme mladých, talentovaných umelcov z detských domovov, Bratislavské regionálne ochranárske združenie vysadí 2000 pôvodných sadeníc stromkov v lužných lesoch, ľudia bez domova nájdu v Depaule nocľah a raňajky.

Vyberte si z našich dobrôt a dajte si dobré raňajky

Organizácie, ktoré v Dobrej kaviarni podporíte

Prinesieme vám zaujímavé diskusie

„V našom diskusnom šapitó Dobrakrajina.sk opäť ponúkneme zaujímavé debaty. Novinkou tento rok bude, že diskusie sa uskutočnia aj priamo v kaviarni,“ hovorí Monika Smolová z Nadácie Pontis. Štefan Hríb bude diskutovať so svojimi hosťami o tom, ako bojovať proti korupcii, ktorá ničí Slovensko. Zuzana Wienk z Aliancie Fair-play sa bude rozprávať o kauze Čentéš a aliancia tiež prinesie prednášky v TED štýle s Tomom Nicholsonom, Radom Ondřejíčkom, Martinom Vallom a s ďalšími. Nebude chýbať filantropická Pecha Kucha a 10 zaujímavých príbehov, ktoré prinesú ľudia z neziskoviek.

Výnimočná šou a originálne divadlá

Divadelná režisérka Viera Dubáčová dala dokopy šesť mladých módnych návrhárok a šesť odchovankýň z detského domova z Domu Sv. Vincenta v Banskej Bystrici, ktorých modely uvidíte na jedinečnej módnej prehliadke priamo v charitatívnej Dobrej kaviarni.

Divadlo LAb v hre Zachráň si svojho Afričana prinesie zaujímavý príbeh aj o tom, či môže byť bieda zneužitá za účelom dosahovania vyšších cieľov. Je to hra o chybách politickej korektnosti, túžby po lepšom svete a o nebezpečenstve našej charitatívnej snahy. Divadlo bez domova uvedie hru Kuca Paca, ľudia z Depaul Slovensko, Občianskeho združenia Vagus a Proti prúdu budú rozprávať o ľuďoch bez domova a o tom, prečo by sme im mali pomáhať.

O slobode médií, aj o cudzinchoch na Slovensku

Skvelý Dado Nagy bude diskutovať o tom o introvertoch a nespavosti, Braňo Ondrášik otvorí tému slobody médií a novinárov so zástupcami Trendu a TV Markíza. Braňo Jobus nebude chýbať na diskusii OZ Návrat na tému, či detstvo potrebuje rozprávku. Michal Hvorecký povie svoj názor na úlohu štátu a magazín Forbes naťukne internetový biznis. Starup scénu nakopnú páni z Google, The Spot a TrashOut, Plešatú speváčku zas Divadlo na Tahu.  O tom, že deti potrebujú rozprávku nás presvedčia z OZ Návrat a o Láske, ktorá nepozná hranice budú hovoriť z Ligy za ľudské práva.

Výbornú kávu, croissanty a ďalšie dobroty v charitatívnej Dobrej kaviarni budete môcť ochutnať už od štvrtka 11. júla. Naše diskusné šapitó otvoríme v piatok o 9.00 hodine.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111