16. 09. 2013 Zodpovedné podnikanie

Európsky týždeň mobility ponúka jazdu elektromobilom alebo výrobu elektriny na bicykli

Do jedenásteho ročníka Európskeho týždňa mobility sa nezapájajú len mestá, ale aj firmy združené v Business Leaders Forum.

Európsky týždeň mobility každoročne poukazuje na hľadanie alternatívnych spôsobov dopravy.

Európsky týždeň mobility každoročne poukazuje na hľadanie alternatívnych spôsobov dopravy v európskych mestách voči autám. Do jedenásteho ročníka, ktorý sa venuje téme čistého ovzdušia, sa nezapájajú len mestá, ale aj firmy združené v Business Leaders Forum pri Nadácii Pontis. Motivujú zamestnancov k ekologickým spôsobom dopravy a do popredia sa dostáva aj využívanie elektromobilov.

Mestskí policajti v Banskej Bystrici dostali v rámci Európskeho týždňa mobility prvý ekologický elektromobil od Stredoslovenskej energetiky. Spoločnosť Orange sa rozhodla využívať služby cyklokuriérov. Okrem toho zástupcovia Cyklokoalície prídu jej zamestnancom poradiť, ako sa majú správne starať o svoj bicykel a spoločne vyčistia cyklotrasu pozdĺž Prístavnej ulice v Bratislave.

Košičania môžu vyskúšať jazdu v elektomobile

Košičania si vďaka skupine VSE môžu vyskúšať jazdu v elektroaute a dokonca s profesionálnym jazdcom rally Jozefom Bérešom. Spoločnosť Dalkia spojila Európsky týždeň mobility s internou kampaňou ako byť ekologickejší. EKO týždeň je týždňom informácií a nápadov pre zamestnancov, ako možno malými krokmi dosiahnuť veľké zmeny nielen v doprave, ale aj triedení odpadov, šetrení energiami a vodou či organizovaním video konferencií.

Jazda na elektrickom bicykli, trojkolke alebo testovanie nového modelu slovenského elektromobilu z dielne spoločnosti Volkswagen čaká Bratislavčanov už v sobotu 21. septembra pred obchodným centrom Eurovea. Aktivity pripravila skupina ZSE v rámci podujatia E-motion day na podporu ekologických riešení v meste. Ľudia budú môcť šliapaním do pedálov rozozvučiť hudobnú produkciu alebo si namiešať drink.

Autá nahradia korčule a bicykle

„Firmy združené v Business Leaders Forum si uvedomujú, že životné prostredie a ovzdušie môže pozitívne ovplyvniť každý z nás svojimi dopravnými návykmi a rozhodnutiami,“ hovorí Beata Hlavčáková, výkonná riaditeľka združenia. Business Leaders Forum aj tento rok spoluorganizuje cyklo a inline jazdu v Bratislave, ktorá sa uskutoční počas Dňa bez áut v nedeľu 22. septembra. Cyklisti a korčuliari ju odštartujú z Námestia SNP v Bratislave o 18.00 hodine.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111