15. 07. 2013 Nadácia Pontis

Dobrá kaviareň na Pohode vyzbierala viac ako 21-tisíc eur

Návštevníci hudobného festivalu Bažant Pohoda darovali v charitatívnej Dobrej kaviarni 21 240 eur.

http://www.24hod.sk/dobra-kaviaren-na-pohode-vyzbierala-viac-ako-21-tisic-eur-cl234798.html

Návštevou kaviarne podporili desať projektov slovenských neziskoviek, informovala agentúru SITA PR manažérka Nadácie Pontis Petra Nagyová. Nadácia Pontis prišla na festival Bažant Pohoda s charitatívnou kaviarňou štvrtýkrát. Jej výťažok každoročne putuje na vybrané projekty neziskových organizácií zo stránky Dobrakrajina.sk. Tento rok sa vyzbieraných 21 240 eur rozdá medzi desať z nich. Návštevníci festivalu okrem portálu Dobrakrajina.sk, ktorý má na starosti Nadácia Pontis, podporili aj Depaul Slovensko. Organizácia prevádzkuje nocľahárne a útulok bratislavských bezdomovcov. Za jedno darované euro v nej dokážu zabezpečiť raňajky pre ľudí v núdzi a dôstojné prenocovanie v nocľahárni. 
Peniaze poputujú aj pre Stanicu Žilina – Záriečie na vznik návštevníckeho centra pri budúcej kunsthalle, ktorá vznikne premenou Novej synagógy v meste. Liga za ľudské práva zabezpečí cudzincom a utečencom výučbu slovenčiny a rekvalifikačné kurzy. Návštevníci podporili aj projekt House koncerty, ktoré na Slovensku organizuje známy violončelista Jozef Lupták. Snahou združenia Korvengencie je oživovať koncertný a komunitný život na Slovensku a viesť miestnych ľudí k umeniu. Časť výťažku poputuje aj Nadácii Provida, ktorá sa venuje nepočujúcim deťom. Na Slovensku ich je okolo 50-tisíc. Chýba tu moderný slovník posunkov, vysvetľuje Pontis. Stačil by pritom portál, ktorý by posunky vysvetľoval v krátkych videách. Peniaze z Dobrej kaviarne poputujú teda aj na jeho dokončenie. 
Pomoc dostane aj autistické centrum Andreas, ktoré sa venuje deťom postihnutým autizmom. Ako nadácie dopĺňa, ich rodičia nepoznajú oddych. Aj preto im chcú poskytnúť príležitosť umiestniť dieťa počas víkendu v centre. Celodenná mzda ošetrovateľa predstavuje 24 eur. Združenie na pomoc rodinám so zdravotne postihnutými deťmi Nezábudka zo Senca zase bude môcť rozvíjať u detí v spolupráci so špeciálnymi pedagógom a umelcami ich pohybové a komunikačné zručnosti. Občianske združenie Fontis bude môcť aj vďaka podpore z Dobrej kaviarne pokračovať v čistení brehov a koryta rieky Žitavy od odpadkov a nečistôt. A napokon dostane časť z výťažku Bratislavské regionálne ochranárske združenie, ktoré sa už roky stará spolu s dobrovoľníkmi o zveľadenie Dunajských lúh a Ostrovných lúčok.

 

 

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111