05. 02. 2013 Zodpovedné podnikanie

Bezpečný internet aj pre nevidiace deti

Organizácia eSlovensko predstavila tri nové animované rozprávky o nástrahách internetu aj s audiokomentárom pre nevidacich.

Už tri roky sú na Slovensku unikátne rozprávky o bezpečnom internete, OVCE.sk, ktoré deti učia, ako sa vyhnúť nástrahám internetovej a mobilnej komunikácie. Podľa nezávislého prieskumu Mediácia bezpečného používania internetu si viac ako štvrtina opýtaných detí uvedomuje, že sa niekedy na internete ocitli v riskantnej situácii.

Pri príležitosti Dňa bezpečného internetu predstavila nezisková organizácia eSlovensko spolu s projektovým partnerom, spoločnosťou Slovak Telekom, tri nové časti animovaných rozprávok, ktoré sa tentoraz venujú citlivým témam ako sexuálne obťažovanie na internete, sexting, zverejňovanie profilových fotografií či zodpovedné používanie internetu. Rozprávky dostali názov Fotoalbum, Obťažovanie a Zodpovedne a po prvýkrát boli uvedené aj s audiokomentárom pre nevidiacich.

Počas premiéry na Spojenej škole internátnej pre žiakov so zrakovým postihnutím v Bratislave ich osobne predstavili Adela Banášová, Petra Palevičová i Marianna Pružinská, ktoré tieto príbehy pre nevidiace a slabozraké deti nahovorili. Audiokometár dostalo všetkých 24 častí OVCE.sk. Špeciálnu verziu nahovorili aj speváčka Zuzana Smatanová a herečky Gabriela Dzuríková a Monika Hilmerová. Rozprávky existujú aj vo verzii v posunkovom jazyku pre Nepočujúcich. Rozprávky sú mimoriadne úspešné aj v zahraničí – doposiaľ boli preložené do 22 jazykov.

Zdroj: TS eSlovensko

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111