05. 08. 2014 Nadácia Pontis

Aj z vašich darov už stavajú domy pre rodiny zasiahnuté povodňami

Nadácia Pontis vyzbierala 9 626 Eur.

http://www.aktuality.sk/clanok/258919/aj-z-vasich-darov-uz-stavaju-domy-pre-rodiny-zasiahnute-povodnami/

Ľudskosť znovu pomáha. V srbskom meste Obrenovac, ktoré trpí najväčšími škodami po májových povodniach, začali v sobotu 28. júna stavať prvých 10 domov pre najpostihnutejšie rodiny. Na výstavbu týchto domov prispeli aj darcovia zo Slovenska vo výške viac než 9,5 tisíc eur.

„Iniciátorom našej zbierky na pomoc Balkánu po povodniach bola slovenská pobočka Ringier Axel Springer, ktorá má v Srbsku svoju sesterskú spoločnosť a aj takto prakticky vyjadrila solidaritu svojim kolegom,“ hovorí programový riaditeľ Nadácie Pontis Pavel Hrica. „Keďže i predtým sme v Srbsku pomáhali mnoho rokov rozvíjať občiansku spoločnosť, neváhali sme po ich oslovení ani sekundu a rozbehli zbierku na Slovensku.“

Na konci júna sa k zbierke pridal aj operný spevák Otokar Klein, ktorý spolu s ďalšími umelcami zorganizoval na pomoc zaplavenému Srbsku a Bosne a Hercegovine operný koncert. Vďaka všetkým týmto ochotným ľuďom, medializácii cez Ringier Axel Springer, ale predovšetkým štedrým darcom Nadácia Pontis vyzbierala 9 626 Eur.

Všetky získané prostriedky použijeme spolu s partnerskou srbskou Nadáciou Blic na pomoc pri výstavbe nových domov pre poškodené rodiny s deťmi, ktoré sa kvôli povodniam stali bezdomovcami.

Firma Domtera doo, ktorá za výstavbu nových domov zodpovedá, položila ich základný kameň v sobotu 28. júna 2014. Podľa uzavretej zmluvy má 10 domov s výmerou 55 štvorcových metrov postaviť do októbra, aby sa do nich mohli rodiny nasťahovať ešte pred zimou.

Premiér Alexander Vučić prisľúbil, že štát bude v Obrenovaci pokračovať vo výstavbe a obnove ďalších zničených domov.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111