Pre aktérov vo vzdelávaní

Pre aktérov vo vzdelávaní

ORGANIZÁCIE A STARTUPY

✓ Generácia 3.0

Generácia 3.0 vyhľadáva a podporuje v raste a šírení inovatívne vzdelávacie prístupy, ktoré robia z učenia radosť. Sme presvedčení, že aby mohlo byť Slovensko naďalej úspešné, potrebujeme, aby deti získali zručnosti, vedomosti a postoje pre 21. storočie. Na Slovensku máme 85 000 učiteľov. Ak začne overené vzdelávacie prístupy využívať aspoň 20 % z nich, môže sa udiať zásadná zmena. Každý rok vyberáme do programu inovatívne vzdelávacie prístupy, meriame ich dopad, pomáhame im rásť a prepájame ich navzájom pre väčší dopad na vzdelávací systém.

Čo ponúkame účastníkom programu Generácie 3.0:

Z prihlásených organizácií a startupov vyberie komisia také inovatívne vzdelávacie projekty, ktoré postúpia do EDUkempu. Ide o 3-dňové podujatie, počas ktorého vybrané projekty prepájame s odborníkmi a odborníčkami z biznisu a školstva. Cieľom je za pomoci mentorov definovať cesty na šírenie svojich vzdelávacích prístupov.

Do tohto 3-mesačný intenzívneho vzdelávaco-mentorského program postúpi z EDUcamou každoročne 5 organizácií. Získajú nielen finančnú podporu na realizácie svojho projektu, ale aj kombináciu tréningov, individuálnych konzultácií s mentormi z biznisu a výskumu., Výsledkom by mal byť inovatívny vzdelávací program, ktorý má potenciál šíriť san a slovenských školách.

Absolventom EDUakcelerátora zabezpečujeme sledovanie výsledkov ich projektov.

Máte nejaké otázky o Generácii 3.0? Kontaktujte:

Norbert Maur

senior programový manažér

0918 778 780
norbert.maur@nadaciapontis.sk

Norbert vedie tím, ktorý rieši zmenu vzdelávania na Slovensku. Má na starosti program Generácia 3.0, ktorý pomáha šíriť overené vzdelávacie prístupy na Slovensku. Zodpovedá za odborné vedenie programu, celkový manažment aktivít a koordináciu zapojených stakeholderov.

PEDAGÓGOVIA, RIADITELIA ŠKÔl, RODIČIA A ŠIRŠIA VEREJNOSŤ

✓ EDUpointy

EDUpoint je miesto šírenia inovatívnych prístupov vo vzdelávaní. Jeho program sa skladá z workshopov, diskusií, ukážkových hodín, riešení problémov z praxe, ale aj praktického učenia sa inovatívnych metód, ktoré rozvíjajú zručnosti potrebné pre 21. storočie.

Podujatia sú určené učiteľom, učiteľkám, riaditeľom škôl, študentom pedagogiky, rodičom, ale aj širokej verejnosti, ktorá sa zaujíma o lepšie učenie. Navzájom zdieľajú príklady najlepšej praxe, diskutujú na aktuálne témy, vymieňajú si skúsenosti a zbierajú podnety na zlepšenia vo vzdelávaní.

Aktuálne fungujú EDUpointy v 9 mestách: Bratislava, Trnava, Nitra, Zvolen, Žilina, Poprad, Košice, Prešov, Snina.

 

Viac o EDUpointoch
V prípade ďalších otázok kontaktujte:

Dominika Hroššová

programová manažérka

02 5710 8111
dominika.hrossova@nadaciapontis.sk

Má na starosti koordináciu výskumníkov, zber dát a meranie celkového dopadu programu Generácia 3.0. Zodpovedá aj za koordináciu EDUpointov.

✓ EDUklub inovatívnych učiteľov

Podnetné myšlienky v oblasti vzdelávania prinášame aj prostredníctvom facebookovej skupiny EDUklub inovatívnych učiteľov. Je určená pre aktívne učiteľky, učiteľov, riaditeľov, študentov a študentky pedagogiky či iných pedagogických pracovníkov, ktorých zaujímajú moderné trendy v oblasti vzdelávania.
Nájdete v nej: inšpirácie slovenských vzdelávacích programov, príklady dobrej praxe priamo zo škôl, tipy na podujatia o inovatívnom vzdelávaní, tipy na sledovanie dopadu vzdelávacích prístupov.

Pridať sa do skupiny

UČITELIA

✓ EDUmapa

Inovatívne vzdelávacie projekty sme zmapovali v EDUmape a zatriedili tematicky do kategórii. Vyberte si námet, ktorý vám pomôže oživiť hodiny chémie, matematiky, súvisí s osobnosťou a rozvojom žiaka, či ho odporúčame v rámci Generácie 3.0.

Projekty v EDUmape
Máte otázky k EDUmape? Kontaktujte:

Matúš Labanc

programový manažér


matus.labanc@nadaciapontis.sk

Má má v rámci programu Generácia 3.0 na starosti koordináciu EDUcampu a EDUakcelerátora.

ŠKOLY

✓ Budúcnosť INAK

Jedinenčné vzdelávacie centrum Budúcnosť INAK, určené pre deti vo veku od 11 do 15 rokov, je coworkingovým klubom vybaveným digitálnymi technológiami a oddychoou zónou. Účastníkom ponúka 3-ročný vysoko kvalitný program na rozvoj podnikavosti, digitálnych a mäkkých zručností. V poslednom ročníku  sa deti pokúsia vytvoriť vlastnú sociálnu inováciu, ktorá by mohla prispieť k riešenie problému v ich okolí.

Zaujal vás program Budúcnosť INAK a máte otázky? Kontaktujte:

Daniela Kellerová

programová manažérka

0903 437 462
daniela.kellerova@nadaciapontis.sk

Daniela pracuje na koordinácii inovatívneho vzdelávacieho programu Budúcnosť INAK. Popritom má na starosti Nadačný fond Mercedes Benz Financial, ktorý sa venuje sociálnej inklúzii ľudí na okraji.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.


Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava


tel.: (421 2) 5710 8111


This error message is only visible to WordPress admins
There has been a problem with your Instagram Feed.
×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.