Krátke správy zo (CSR) sveta

V kanceláriách Amazonu to vyzerá ako v pralese. V Číne vyrástla najväčšia čistička vzduchu. Indická škola má v pláne vychovať šťastných študentov.

Zdroj: www.seattlespheres.com

USA: Kancelárie Amazonu imitujú prales

Netradičné a inovatívne kancelárske priestory už pár týždňov spríjemňujú pracovný život zamestnancov Amazonu v Seattli. Projekt s názvom The Spheres imituje dažďový prales a stál 4 miliardy dolárov.

Stavba pozostáva z troch obrovských sklenených gulí a ukrýva viac ako 40 000 rastlín z 400 rôznych druhov z celého sveta. Zamestnanci majú možnosť využiť priestory na spoločné stretnutia alebo krátky oddych počas pracovného dňa. (Viac na cnbc.com).

Čína: Najväčšia čistička vzduchu na svete

Čína sa dlhodobo trápi so znečisteným ovzduším a vysokým obsahom smogu, ktorý ohrozuje miestnych obyvateľov. V rámci boja proti znečisteniu zaviedla krajina viacero opatrení, ako napríklad radikálne zníženie spotreby uhlia, obmedzenie vlastníctva osobných vozidiel, či dočasné obmedzenia prevádzky tovární.

Jedným z najnovších snáh o zlepšenie kvality ovzdušia je aj najväčšia čistička vzduchu na svete postavená v meste Xi'An. Veža vysoká 100 metrov nasáva vzduch do skleníka, kde sa zahrieva vďaka slnečnej energii a postupne stúpa vežou cez sústavu filtrov. Zatiaľ je v štádiu testovania, ale pozitívny dopad na okolité ovzdušie je citeľný už teraz. (Viac na newsweek.com).

India: Unikátna škola bude podporovať emocionálnu inteligenciu

Na predmestí mesta Chennai v Indii vyrastie v roku 2020 moderná nová škola Riverbend School, ktorá zmení tradičný model vzdelávania a zameria sa na podporovanie a vychovávanie šťastných a emocionálne inteligentných študentov.

Namiesto dodržiavania štandardných učebných osnov sa sami študenti rozhodnú, čo sa chcú naučiť a štúdium budú uskutočňovať prostredníctvom skúseností. Škola bude pre študentov pôsobiť hlavne ako mentor, ktorý im pomôže naučiť sa samostatne myslieť.

Podľa nášho názoru je šťastie alebo emocionálna inteligencia, rovnováha, sebavedomie, sebaúcta, alebo akékoľvek iné slovo pre dobrý pocit o samom sebe a našom mieste vo svete základ, na ktorom sú postavené veľké životy a veľké úspechy,” uviedol spoluzakladateľ Vivek Reddy. (Viac na fastcompany.com)

Veľká Británia: Zákaz divokých zvierat v cirkusoch

Anglicko úplne zakáže vystúpenia divokých zvierat v putovných cirkusoch od roku 2020. Reaguje tak na niekoľkoročné snahy ochrancov zvierat a pripojí sa ku Škótsku a Írsku, kde podobné zákony už boli schválené.

Cirkusy nemôžu uspokojiť potreby zvierat v malých mobilných zariadeniach a ADI opakovane dokumentuje utrpenie a zneužívanie,” zdôvodnil Jan Creamer, prezident Animal Defenders International. (Viac na independent.co.uk).

Česko: Lidl zdvihol platy o pätinu

Spoločnosť Lidl v Českej republike sa snaží zostať atraktívnym zamestnávateľom aj vďaka radikálnemu zvýšeniu miezd zamestnancov od 1. marca 2018. Nástupný plat predavačov stúpne o celých 20 % na úroveň 28 tisíc českých korún (asi 1 100 eur), v Prahe a okolí to bude ešte o niečo viac. Adekvátne sa zvýšia aj platy súčasných zamestnancov.

Už minulý rok sme výrazným navýšením miezd vyjadrili vďaku našim zamestnancom za skvelú prácu a za náš úspech, na ktorom majú práve oni obrovský podiel,“ dodal Pavel Stratil, generálny riaditeľ spoločnosti Lidl Česká republika. (Viac na lidl.cz).

Súvisiace články

Autor: Veronika Šaradínová, stážistka v Nadácii Pontis

Komentáre

Newsletter

Vložte svoje požadované údaje a vyberte program, z ktorého chcete dostávať novinky a odošlite.

Povinné položky