Accenture pre viac žien v IT sektore

V Accenture veria, že vďaka diverzite a rodovej rovnosti sú ich tímy kreatívnejšie a inovatívnejšie.

Accenture je technologická firma, ktorej sa nízke zastúpenie žien v IT bytostne dotýka.

Ženy sú významným zdrojom na Slovensku doposiaľ nevyužitého potenciálu pre oblasť informačných technológií. „Preto podporujeme a realizujeme viacero projektov s cieľom zlepšiť možnosti uplatnenia sa žien v našej technologickej divízii, vrátane preškolenia tých, ktoré doteraz nemali s touto oblasťou skúsenosti," hovorí Alena Kanabová z Accenture.

Accenture sa stal hlavným partnerom Aj Ty v IT ženskej testerskej akadémie. Z 12 absolventiek prvého kola kurzu ich v decembri minulého roka 9 dostalo a akceptovalo pracovnú ponuku spoločnosti. Ďalšie kolo akadémie začne v marci 2018.

Na základe dlhoročnej spolupráce s organizáciou IT v kurze, počas ktorého absolventi ich vzdelávacích programov absolvujú stáž v Accenture a následne sa u nich môžu aj zamestnať, vznikol vzdelávací program zameraný výhradne na ženy. Počas štyroch až šiestich mesiacov sa niekoľko desiatok žien pripraví na pozície testerka SW aplikácií a programátorka v jazyku Java alebo C#. Kurzy začínajú v polovici februára 2018, už teraz je viac ako 100 prihlásených záujemkýň o ich absolvovanie.

Súvisiace články

Zdroj: Accenture

Komentáre

Newsletter

Vložte svoje požadované údaje a vyberte program, z ktorého chcete dostávať novinky a odošlite.

Povinné položky